ការសរសេរគោលដៅជីវិតមិនមែនជារឿងងាយស្រួលនោះឡើយ មនុស្សភាគច្រើនមានការលំបាកនៅក្នុងការសរសេរវា ។ តើហេតុអ្វីចាំបាច់ត្រូវសរសេរពីគោលដៅជីវិត ? តើការសរសេរពីគោលដៅជីវិតមានសារៈសំខាន់អ្វីខ្លះ?
សិក្ខាសាលាស្តីពី «របៀបសរសេរគោលដៅជីវិត ២០២៣ (អធិដ្ឋានចិត្ត)» ដែលឧបត្ថម្ភដោយ FWD insurance នឹងរៀបចំធ្វើឡើងនៅថ្ងៃទី៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៣ ខាងមុខនេះ ពីវេលាម៉ោង១រសៀល រហូតដល់ម៉ោង៥ល្ងាច នៅសាលអង្គរគីហ្សូណា នៃមជ្ឈមណ្ឌលសហប្រតិបត្តិការកម្ពុជា-ជប៉ុន (CJCC) ។
លោក នឹម ឈុន្នី ស្ថាបនិកក្រុមហ៊ុន VIPASSA ដែលសហការរៀបចំសិក្ខាសាលានេះលើកឡើងថា គោលបំណងនៃការរៀបចំសិក្ខាសាលានេះ គឺក្រោយពីមើលឃើញថា ការមានគោលដៅនៅក្នុងជីវិត គឺជារឿងសំខាន់ ដោយវាជាផែនទីក្នុងការដឹកនាំជីវិតរបស់យើងទៅកាន់គោលដៅដែលបានកំណត់។
“បើសិនជាយើងមានផែនទីនៅក្នុងដៃច្បាស់ យើងប្រាកដជាទៅកន្លែងណាមួយដោយងាយស្រួល តែនៅពេលដែលយើងចង់ទៅកន្លែងដែលអត់ស្គាល់ ហើយអត់មានផែនទី យើងនឹងចំណាយពេលយូរ…”
បើតាមលោក ឈុន្នី នៅក្នុងសិក្ខាសាលានោះ នឹងបង្ហាញឱ្យយល់ច្បាស់អំពីទិសដៅដែលយើងចង់ទៅ ឱ្យយល់អំពីរបៀបសរសេរគោលដៅ របៀបអធិដ្ឋានចិត្ត សមាធិ ការគ្រប់គ្រងផ្លូវចិត្ត និងអនុវត្តទៅលើអ្វីដែលចង់បាន ។
សិក្ខាសាលាដែលគ្រោងធ្វើឡើងនៅថ្ងៃសៅរ៍ខាងមុខនេះ នឹងមានការចូលរួមបង្ហាញពីវាគ្មិនល្បីៗជាច្រើនរូប ដូចជា ភិក្ខុវជិរប្បញ្ញោ គូ សុភាព សាស្រ្តាចារ្យ នៃសាកលវិទ្យាល័យបញ្ញាសាស្រ្តកម្ពុជា, ភិក្ខុ កស្សប ហ៊ុន ខេមរា ទីប្រឹក្សាពុទ្ធមណ្ឌលវិបស្សនាធុរៈ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា, លោកស្រី អ៊ុម វណ្ណឌី អគ្គនាយិកា នៃហាងអលង្ការ CBVH, លោក ចាន់ រដ្ឋា អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន FWD Cambodia និងលោក នឹម ឈុន្នី ស្ថាបនិកក្រុមហ៊ុន VIPASSA។
តើនរណាខ្លះគួរតែចូលរួមនៅក្នុងសិក្ខាសាលានេះ?
តាមការបញ្ជាក់របស់លោក នឹម ឈុន្នី សិក្ខាសាលាមួយនេះ បើកឱ្យមានការចូលរួមសម្រាប់មនុស្សទូទៅ ។ លោក ឈុន្នី លើកឡើងថា ទោះបីយើងមានទ្រព្យសម្បត្តិ មានភាពជោគជ័យហើយក៏ដោយ ប៉ុន្តែមនុស្សគ្រប់គ្នាមានក្តីសុបិន្ត ដូច្នេះនៅពេលមានក្តីសុបិន្តដែលចង់បាន គេនឹងចាប់ផ្តើមមានគោលដៅ ហើយនិងដាក់សកម្មភាព ដូច្នេះសិក្ខាសាលាមួយនេះ មនុស្សគ្រប់រូបបើមានពេលគួរតែចូលរួម ។ សម្រាប់ការចុះឈ្មោះចូលរួម https://forms.gle/P9DhhmCV26PV8FDs9 ៕