យុវជនកាកបាទក្រហម ស្នើអ្នកបើកបរទាំងអស់បង្កើនសីលធម៌សុវត្ថិភាព និងគោរពច្បាប់ចរាចរណ៍
គ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍តែងកើតមានឡើងជារៀងរាល់ថ្ងៃ ដែលបណ្តាលឱ្យមានការបាត់បង់ជីវិតរបួស ពិការភាព ព្រមទាំងខាងបង់សេដ្ឋកិច្ចជាតិជាច្រើន ។ ដោយមើលឃើញពីការខាតបង់នេះ យុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ស្នើដល់អ្នកបើកបរទាំងអស់បង្កើនសីលធម៌សុវត្ថិភាព និងគោរពច្បាប់ចរាចរណ៍ទាំងអស់គ្នា។
យុវតី ហួត ធិតា និស្សិតឆ្នាំទី៤ នៃសាកលវិទ្យាល័យមេគង្គកម្ពុជា និងជាយុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជាប្រចាំសាលា បានប្រាប់ឱ្យដឹងថា តាមការសង្កេតឃើញបច្ចុប្បន្ន ការបើកបរនៅតាមដងផ្លូវរបស់យុវជន ក៏ដូចជាប្រជាជនទូទៅមានការយល់ដឹងច្រើនទាក់ទងនឹងការគោរពច្បាប់ចរាចរណ៍។ ប៉ុន្តែក៏នៅតែមានយុវជនមួយចំនួនទៀត មិនទាន់មានសីលធម៌ល្អក្នុងការបើកបរ ដូចជា មិនពាក់មួកសុវត្ថិភាព គ្មានកញ្ចក់ មិនពាក់ខ្សែក្រវ៉ាត់ និងមិនទាន់មានចំណេះដឹងអំពីច្បាប់ចរាចរណ៍​ផងដែរ។
យុវតី ភិចសៀន ជានិស្សិតឆ្នាំទី៣ ផ្នែកទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ នៃសាកលវិទ្យាល័យអន្តរជាតិផារ៉ាហ្គន និងជាយុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា
យុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ភិចសៀន បន្ថែមថា យុវជន ជាបុគ្គលសំខាន់ណាស់ក្នុងការគោរពច្បាប់ចរាចរណ៍។ ដើម្បីឱ្យការគោរពច្បាប់ចរាចរណ៍មានប្រសិទ្ធភាព យុវជនគួររកពេលវេលារៀនអំពីច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក ហើយត្រូវយកមកអនុវត្តជាក់ស្ដែងក្នុងការបើកបរ។ ទន្ទឹមគ្នានេះ យុវជនក៏អាចរៀនពីច្បាប់ចរាចរណ៍បានតាមរយៈកម្មវិធីទូរស័ព្ទដៃដែលពាក់ព័ន្ធនឹងច្បាប់ចរាចរណ៍ផងដែរ។ ដោយឡែក នៅកាកបាទក្រហមកម្ពុជា មានក្រុមយុវជន​ចុះផ្សព្វផ្សាយអំពីច្បាប់ចរាចរណ៍នៅតាមដងផ្លូវ ក៏ដូចជាចុះជួយធ្វើចរាចរណ៍នៅតាមដងផ្លូវផងដែរ។
គួរជម្រាបជូនថា យុវជនកាកបាទ​ក្រហមកម្ពុជា គឺជាអ្នកស្ម័គ្រចិត្តវ័យក្មេង ដែលជាកម្លាំងស្នូលមួយដ៏មានសារៈសំខាន់ និងសកម្មបំផុត ក្នុងការផ្ដល់នូវសេវាកម្មមនុស្សធម៌ ប្រកបដោយការប្ដេជ្ញាចិត្តខ្ពស់៕