និស្សិតកម្ពុជាចំនួន៥៥រូប ជាប់អាហារូបករណ៍​ទៅសិក្សា​នៅ​ប្រទេសអូស្រ្ដាលី និងប្រទេសនូវែលសូឡង់
ភ្នំពេញ- និស្សិតកម្ពុជា​ចំនួន​៥៥រូប ដែល​ក្នុង​នោះ​មាន ៣៩រូបជានិស្សិតជាប់ជ័យលាភីអាហារូបករណ៍ពី​រាជរដ្ឋាភិបាលអូស្ដ្រាលី និងចំនួន១៦រូប ជា​និស្សិតជាប់​ជ័យលាភីអាហារូបករណ៍ពី​រាជរដ្ឋាភិបាលនូវែលសូឡង់ នឹងត្រៀមចាក​ចេញពី​ប្រទេស​កម្ពុជាក្នុង​ពេលខាងមុខនេះ ដើម្បីបន្ត​កា​រសិក្សា​លើជំនាញផ្សេងៗ។
ក្នុងពិធីសំណេះសំណាលជាមួយ​និស្សិតជ័យលាភី​អាហារូបករណ៍​ទាំង​៥៥រូប កាលពីពេលថ្មីៗនេះ ឯកឧត្តម ជា វ៉ាន់ដេត រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងប្រៃសណីយ៍និងទូរគមនាគមន៍ បានចូលរួមអបអរសាទរ និងកោតសរសើរចំពោះនិស្សិតជ័យលាភី ដែលទទួលបានអាហារូបករណ៍ដើម្បីទៅបន្តការសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ និងបណ្ឌិត នៅប្រទេសអូស្រ្ដាលី និងប្រទេសនូវែលសូឡង់។ ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ក៏បានណែនាំដល់និស្សិតជ័យលាភីទាំងអស់ត្រៀមលក្ខណៈឱ្យបានល្អ ត្រូវផ្តោតការយកចិត្តទុកដាក់រៀនសូត្រឱ្យពូកែ និងធ្វើការស្រាវជ្រាវផ្សារភ្ជាប់នឹងការអនុវត្តជាក់ស្ដែងឱ្យបានច្រើនដើម្បីក្លាយជាធនធានមនុស្សឆ្នើម ដើម្បីទទួលបានភាពជោគជ័យក្នុងការសិក្សានៅបរទេស។