សម្តេចនាយករដ្ឋមន្រ្តីអបអរ ចំពោះ​​លទ្ធផល​ប្រឡង​សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិឆ្នាំ២០២៣
តាមរយៈ​បណ្តាញសង្គមនារសៀល​ថ្ងៃនេះ (២៣ វិច្ឆិកា) សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា បានធ្វើ​ការ​អបអរសាទរ​ជាមួយ​ក្មួយៗ​ទាំងអស់​ដែលទទួលបានលទ្ធផលល្អប្រសើរ ក្នុងការ​ប្រឡង​សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ ឆ្នាំ២០២៣នេះ។
ជាមួយ​នឹង​កា​រអបរដល់បេក្ខជនដែលទទួលបានលទ្ធផលល្អប្រសើរ សម្តេចធិបតី ក៏បានលើកទឹកចិត្ត​ដល់បេក្ខជន​ដែលទទួលបានលទ្ធផល​មិន​គាប់ប្រសើរ ដោយ​កុំ​បាក់ទឹកចិត្ត ហើយ​ត្រូវ​ខិតខំប្រឹងប្រែងរៀនសូត្របន្ថែម​ទៀត ដើម្បីប្រែក្លាយលទ្ធផល​ឱ្យ​បានគាប់ប្រសើរ​ក្នុង​ការ​ប្រឡង​ឆ្នាំក្រោយ ឬអាច​ចាប់យក​ឱកាស​ក្នុងការ​សិក្សា​ជំនាញ​វិជ្ជាជីវៈ ឬកម្រិត​នៃការ​សិក្សា​បន្ទាប់ ដើម្បី​បន្ត​អភិវឌ្ឍ​ចំណេះដឹង និងជំនាញ សម្រាប់ចាប់យកអាជីពច្បាស់លាស់ ដើម្បីកសាងអនាគតដ៏ភ្លឺស្វាង។
បើតាមការប្រកាស​របស់ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ការប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ ឬបាក់ឌុប ឆ្នាំសិក្សា​២០២២-២០២៣ មានបេក្ខជនជាប់សរុបចំនួន ៩៨ ៤៦០នាក់ ក្នុងនោះ បេក្ខជន​ដែលជាប់និទ្ទេស A មានចំនួន ១៦៧៣នាក់, និទ្ទេស B ចំនួន ៦៩៦៤នាក់, និទ្ទេស C ចំនួន ១៨៣០៨នាក់, និទ្ទេស D ចំនួន ៣៤២៤៦នាក់ និង និទ្ទេស E ចំនួន ៣៧២៦៩នាក់៕