– នៅក្នុងយុទ្ធសាស្រ្ត នៃគោលនយោបាយជាតិស្តីពីការអភិវឌ្ឍយុវជន ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា និងក្រុមប្រឹក្សាជាតិកម្ពុជាដើម្បីអភិវឌ្ឍន៍យុវជន ដែលជាសេនាធិការរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល មានតួនាទីក្នុងការ បណ្តុះបណ្តាលចំណេះដឹង ជំនាញ បំណិន ដល់យុវជនឱ្យក្លាយជាមូលធនមនុស្សរបស់សង្គម និងមានអាជីពសមស្រប។
– ចូលរួមលើកស្ទួយ និងផ្សព្វផ្សាយទេសចរណ៍ វប្បធម៌ អរិយធម៌ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្រោមការដឹកនាំប្រកបដោយភាពប៉ិនប្រសព្វរបស់ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុងការកំណត់យកខេត្តសៀមរាប ដែលត្រូវបានប្រសិទ្ធនាមថា «តារារះនាទិសឧត្តរ»។
រូបភាពប្រតិភូយុវជនសាកលលើកទី៨
ជាលទ្ធផលរំពឹងទុក ក្រោយចូលរួមកម្មវិធីនេះ ឯកឧត្តម រស់ សុវាចា សង្ឃឹមថា យុវជនចូលរួមជាប្រតិភូជំរំ និងយុវជនស្ម័គ្រចិត្តនឹងមានការប្រែប្រួលឥរិយាបទ ការកើនឡើងនៃការគិតបែបវិជ្ជមាន និងអភិវឌ្ឍសមត្ថភាព និងបំណិនមួយចំនួន រួមមាន  បំណិនវិទ្យាសាស្រ្តច្នៃប្រឌិត ការបង្កើតគំនិតថ្មី និងសិល្បៈរចនាបទបែបឌីជីថល, បំណិនព័ត៌មានសង្គម ការផ្សព្វផ្សាយ និងសុវត្ថិភាពនៃការប្រើប្រាស់ព័ត៌មានសង្គម, បំណិនជីវិត ភាពជាអ្នកដឹកនាំ ជំនាញទន់ និងការបង្កើតគម្រោងក្នុងសហគមន៍, បំណិនសិក្សាតាមប្រព័ន្ធឌីជីថល និងចំណេះដឹងក្នុងបរិបទឧស្សាហកម្ម ៤.០ និងបំណិនទំនាក់ទំនង បច្ចេកវិទ្យាទូរគមនាគមន៍ និងការប្រើប្រាស់បណ្តាញទំនាក់ទំនងព័ត៌មាន។
រូបភាពក្រុមយុវជនចូលរួមកម្មវិធីជំរំយុវជនជាសាកលលើកទី៨
បេក្ខជនដែលចាប់អារម្មណ៍ចង់ចូលរួមក្នុងកម្មវិធីជំរំយុវជនជាសាកលលើកទី៩  អាចចុះឈ្មោះចូលរួមធ្វើជាយុវជនស្ម័គ្រចិត្តតាមតំណភ្ជាប់ bit.ly/3O3Ldm1 និងចុះឈ្មោះចូលរួមធ្វើជាប្រតិភូយុវជនតាមតំណភ្ជាប់ bit.ly/43VbYyO ចាប់ពីថ្ងៃនេះ រហូតដល់ផុតកំណត់ថ្ងៃទី២៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣៕