ខេត្តស្ទឹងត្រែង – នៅក្នុងឱកាសសំណេះសំណាលជាមួយសិស្សានុសិស្សជាប់និទ្ទេស A ចំនួន ៦នាក់កាលពីពេលថ្មីៗនេះ ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តស្ទឹងត្រែង មានប្រសាសន៍ថា យុវជនជាបុគ្គលសំខាន់ចូលរួមអភិវឌ្ឍគ្រប់វិស័យនៅថ្ងៃអនាគត ។ នៅពេលយុវជនកសាងខ្លួនក្លាយជាកូនល្អ សិស្សល្អ និងយុវជនល្អ នោះមានកិច្ចការជាច្រើនកំពុងរង់ចាំយុវជន ។
ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង មានប្រសាសន៍ថា ទោះបីឥទ្ធិពលនៃការរីករាលដាលជំងឺកូវីដ-១៩ រំខានដល់ការសិក្សាក៏ពិតមែន ប៉ុន្តែការសិក្សានៅតែសំខាន់សម្រាប់អនាគតយុវជន ។ យុវជនមិនគួរផ្តេកផ្តួលតាមស្ថានភាព ឬហេតុផលកូវីដ-១៩ ឡើយ ផ្ទុយទៅវិញត្រូវធ្វើយ៉ាងណាខិតខំសិក្សាឱ្យក្លាយខ្លួនជាពលរដ្ឋល្អ ជាទំពាំងស្នងឬស្សី និងជាសសរទ្រូងដ៏រឹងមាំសម្រាប់ប្រទេសជាតិ។
ឯកឧត្តម ស្វាយ សំអ៊ាង
“សិស្សានុសិស្សដែលប្រឡងជាប់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិទាំងអស់ ត្រូវបន្តខិតខំស៊ូរៀនសូត្រឱ្យក្លាយជាពលរដ្ឋល្អ ជាទំពាំងស្នងឫស្សី និងជាសសរទ្រូងដ៏រឹងមាំសម្រាប់ប្រទេសជាតិនាពេលខាងមុខ”
បើតាមមន្ទីរអប់រំ យុវជន និង កីឡា ខេត្តស្ទឹងត្រែង បានបញ្ជាក់ថា បាក់ឌុបកន្លងទៅ ស្ទឹងត្រែងមានបេក្ខជនប្រឡងសរុបចំនួន ៧៧៩នាក់ ស្រី ៤១៥នាក់ចូលរួមប្រឡង ។ ទន្ទឹមគ្នានេះ លទ្ធផលបេក្ខជនប្រឡងជាប់ជាស្ថាពរសរុបចំនួន ៥៧៧នាក់ ក្នុងនោះស្រី ៣៣២នាក់ និងមានសិស្សនិទ្ទេស A មានចំនួន ៦នាក់ ។
គួរជម្រាបជូនថា អភិបាលខេត្តស្ទឹងត្រែង សិស្សនិទ្ទេស A ចំនួន ៦នាក់ បានទទួលការលើកទឹកចិត្តដោយសិស្សម្នាក់ៗ ទទួលបានថវិកាចំនួន ៣លានពីរសែនរៀល នាយកសាលា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូចំនួន ២២នាក់ ម្នាក់ៗទទួលបានថវិកាចំនួន ២សែនរៀល និងសិស្សានុសិស្ស យុវជនកាកបាទក្រហម កាយរឹទ្ធចំនួន ៦០នាក់ ម្នាក់ៗទទួលបានចំនួន ៣ម៉ឺនរៀល ៕