កំពង់ឆ្នាំង – មជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ដែលជាគ្រឹះស្ថានសាធារណៈ ស្ថិតក្រោមក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានប្រកាសទៅដល់យុវជន យុវនារី ជាពិសេសសាធារណជន ដែលចង់រៀនជំនាញវិជ្ជាជីវៈ ដោយនៅពេលនេះ មជ្ឈមណ្ឌលកំពុងជ្រើសរើសបេក្ខជនចំនួន៣៤០នាក់ សម្រាប់សិក្សាវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ១ ឬហៅថាវគ្គC1ពិសេស សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២២ ។
អាហារូបករណ៍នឹងផ្ដល់ជូន១០០%ដល់បេក្ខភាពក្នុងការសិក្សាលើជំនាញកែសម្ផស្ស សំអាង និងសាឡនចំនួន១៦០នាក់, ជំនាញជួសជុលម៉ាស៊ីនធុនតូច៨០នាក់, ជំនាញការថែទាំ និងជួសជុលរថយន្ត២០នាក់, ជំនាញតម្លើងបណ្ដាញអគ្គិសនីក្នុងអគារ៤០នាក់ និងជំនាញសេវាកម្មបរិក្ខារត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន៤០នាក់។
សម្រាប់លក្ខខណ្ឌក្នុងការដាក់ពាក្យសិក្សាក្នុងវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលនេះ ត្រូវបានផ្ដល់អាទិភាពដល់ស្រ្តី ជនមានពិការភាព ជនក្រីក្រ និងជនជាតិដើមភាគតិច ។ ជាមួយគ្នានេះ សម្រាប់កម្មករនិយោជិតត្រូវភ្ជាប់ជាមួយនូវសៀវភៅការងារ ឬប័ណ្ណសម្គាល់កម្មករនិយោជិតខ្មែរ ការសម្គាល់ខ្លួន និងអត្តសញ្ញាប័ណ្ណសញ្ញាតិខ្មែរ ឬសំបុត្រកំណើត ។
គួរបញ្ជាក់ថា បេក្ខជនបេក្ខនារីដែលមានប័ណ្ណសមធម៌ក្រីក្រ១ ឬក្រក្រី២ នឹងទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភប្រចាំខែចំនួនពីរសែនរៀល ។ បេក្ខជនបេក្ខជនទាំងអស់អាចទៅទទួលពាក្យ និងដាក់ពាក្យនៅទីតាំងមជ្ឈមណ្ឌលផ្ទាល់ដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិទួលក្រឡាញ់ សង្កាត់កំពង់ឆ្នាំង ក្រុងកំពង់ឆ្នាំង ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ស្ថិតនៅជាប់មន្ទីរអប់រំយុវជន និងកីឡាខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះតទៅ ៕