៧. ហាមយកកាបូបស្ពាយ ឬកាបូបយួរដៃ ចូលក្នុងពិធី
៨. ហាមយកអាវុធមុតស្រួច អាវុធជាតិផ្ទុះ ឬឧបករណ៍ដទៃទៀតដែលអាចបង្កហានិភ័យក្នុងពិធី
៩. ហាមបង្កសម្លេងរំខាន ឬដើរចេញពីកន្លែងអង្គុយក្នុងកំឡុងពេលថ្នាក់ដឹកនាំកំពុងថ្លែងសុន្ទរកថា
គួរបញ្ជាក់ថា បើយោងតាមកម្មវិធី នៃពិធីបិទជាផ្លូវការ នៃព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួតកីឡាអាស៊ីអាគ្នេយ៍លើកទី៣២ ឆ្នាំ២០២៣ ដែលនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី១៧ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៣ ពិធីនឹងចាប់ផ្តើមពីម៉ោង៤រសៀលតទៅ។ ក្នុងនោះទស្សនិកជន មហាជន នឹងតម្រូវឱ្យអញ្ជើញទៅដល់នៅវេលាម៉ោង២រសៀល ខណៈប្រតិភូកីឡាស៊ីហ្គេម ភ្ញៀវកិត្តិយសជាតិ និងអន្តរជាតិ នឹងអញ្ជើញដល់នៅវេលាម៉ោងប្រមាណ ៦ល្ងាច។
សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុន សែន និងគណៈអធិបតី នឹងអញ្ជើញដល់នៅវេលាម៉ោង៦ និង៥៥នាទីល្ងាច ហើយកម្មវិធីបិទជាផ្លូវការ នឹងចាប់ផ្តើមពីវេលាម៉ោង៧ល្ងាចតទៅ ដោយមានការបង្ហាញទស្សនីយភាព សិល្បៈចម្រៀងកីឡា, ទស្សនីយភាព មហាព្រលឹងគុណល្បុក្កតោ, ដង្ហែក្បួនអត្តពលិក និងអ្នកស្ម័គ្រចិត្ត, សុទ្ធរកថា ឯកឧត្តម ថោង ខុន រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងទេសចរណ៍ ប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិអូឡាំពិកកម្ពុជា, សន្ទរកថា សម្តេចពិជ័យសេនា ទៀ បាញ់ ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងការពារជាតិ និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិរៀបចំការប្រកួតកីឡាអាស៊ីអាគ្នេយ៍លើកទី៣២, ពិធីប្រគល់ពានរង្វាន់ដល់អត្តពលិកឆ្នើមបំផុតក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ស៊ីហ្គេមលើកទី៣២។
បន្ទាប់មកសម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ថ្លែងសុន្ទរកថាបិទព្រឹត្តិការណ៍កីឡាអាស៊ីអាគ្នេយ៍ លើកទី៣២ និងពន្លត់ភ្លើងគប់ និងអុជកាំជ្រួច, ពិធីប្រគល់ទង់សហព័ន្ធកីឡាអាស៊ីអាគ្នេយ៍ដល់ម្ចាស់ផ្ទះបន្ទាប់ (ព្រះរាជាណាចក្រថៃ), ការសម្តែងទស្សនីយភាពស្វាគមន៍ស៊ីហ្គេមលើកទី៣៣ របស់ព្រះរាជាណាចក្រថៃ៕