ជំនួបរវាងសម្តេចតេជោនាយករដ្ឋមន្ត្រីនិងសិស្សនិទ្ទេស A អាចនឹងរៀបចំតាមអនឡាញ
ភ្នំពេញ – ថ្លែងពីពិធីសម្ពាធដាក់​ឱ្យ​ប្រើប្រាស់​ស្ពាន៧កន្លែង ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​ខេត្តក្រចេះ និងខេត្ត​ព្រៃវែង នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៦ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២២ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃកម្ពុជា បានបញ្ជាក់ថា ជំនួបរវាងសម្តេចនិង​សិស្ស​និទ្ទេស A អាចនឹង​រៀបចំ​នៅពេល​សភាពការណ៍នៃជំងឺកូវីដ-១៩ ​ធូរស្រាល ឬក៏​ត្រូវ​រៀបចំ​ជំនួប​នេះ​តាមរយៈអនឡាញ។
សម្តេចតេជោបានមានប្រសាសន៍ថា ពេលនេះ iPad  ដែលជា​រង្វាន់​មួយ ក្នុង​ចំណោម​រង្វាន់ជាច្រើន​ទៀត​សម្រាប់​ផ្តល់​ជូនសិស្ស​និទ្ទេស A ទាំងជាង ១៧០០នាក់ បានមក​ដល់​ប្រទេសកម្ពុជាហើយ ប៉ុន្តែ​ដោយ​សារ​ការ​ផ្ទុះឡើង​នៃ​ជំងឺកូវីដ១៩ ប្រភេទអូមីក្រុង សម្តេចសម្រេចធ្វើការលើកពេល​ជំនួប​ដែលគ្រោងធ្វើ​នៅ​ថ្ងៃទី២៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២។ សម្តេចបញ្ជាក់ថា ជំនួបរវាងសម្តេច និង​សិស្ស​និទ្ទេស A អាចនឹងត្រូវធ្វើ​ឡើងនៅពេល​សភាពការណ៍ធូរស្រាល ឬក៏​អាច​រៀបចំជំនួបតាមអនឡាញ ដោយ​អនុញ្ញាត​ឱ្យ​សិស្សនៅភ្នំពេញ​បានជួបផ្ទាល់ ហើយ​សម្រាប់សិស្ស​និទ្ទេស A នៅតាម​បណ្តា​ខេត្ត​នឹងធ្វើតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ។
សម្តេចនាយករដ្ឋមន្រ្តី​បានពន្យល់ថា ការជួបជុំនៅពេលវេលានេះ វាអាចនឹងមិនសមរម្យ ហើយថា យើង​ទាំងអស់​គ្នា​ត្រូវ​បន្ត​ប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ១៩​បន្ត​ទៅទៀត។
ជាមួយ​គ្នា​នេះដែរ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ក៏​បានធ្វើការអំពាវនាវ​ដល់ប្រជាពលរដ្ឋ​ទាំងអស់ សូម​ទៅ​ទទួល​យក​ដូសជំរុញ ឬក៏វ៉ាក់សាំង​ប្រឆាំងកូវីដ១៩​ដូសទី៣ ដើម្បីបង្កើតអង់ទីគ័រ​ការពារខ្លួន និងកុំភ្លេច​អនុវត្តន៍​នូវ​គោល​ការណ៍ ៣កុំ៣ការពារ ទាំងអស់គ្នា។
គួរ​បញ្ជាក់ដែរថា កាលពីដើមខែនេះ ក្នុង​ឱកាស​ចូលរួមជាអធិបតី​នៅ​ក្នុង​ពិធី​សម្ពោធ​ដាក់ឱ្យ​ប្រើប្រាស់​កំណាត់​ផ្លូវជាតិលេខ៧ នៅខេត្តក្រចេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា បានប្រកាស​ពីរៀបចំជួបជាមួយ​សិស្ស​ដែលប្រឡងជាប់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ និទ្ទេស A នៅថ្ងៃទី២៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២២, ប៉ុន្តែ​នៅល្ងាចថ្ងៃទី១៤ ខែកុម្ភៈ សម្តេចតេជោ​នាយករដ្ឋមន្រ្តី បានប្រកាស​ពី​ការ​លើកពេល​ជំនួបនោះ​វិញ ដោយ​សារ​តែ​ការ​រីករាលដាល នៃជំងឺកូវីដ១៩ ប្រភេទអូមីក្រុងនៅ​ក្នុង​ភូមិ​សាស្រ្ត​រាជធានីភ្នំពេញ៕