“ទៅរៀនដើម្បីអនាគតខ្ញុំ” ២០២៥ ចែករំលែកសម្ភារៈសិក្សា និងក្តីសង្ឃឹមដល់កុមារ ៤២៥នាក់នៅខេត្តសៀមរាប
“ទៅរៀនដេីម្បីអនាគតខ្ញុំ” (Bag To School) ដែលជាគំនិតផ្តួចផ្តេីមដោយ JCI Cambodia-Phnom Penh និង JCI Marina (Singapore) កាលពីថ្ងៃទី១៤ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥ កន្លងទៅថ្មីៗនេះ បាននាំយកសម្ភារៈសិក្សា ក៏​ដូចជា​ជំនួយ​ឧបត្ថម្ភផ្សេងៗ លើកទឹកចិត្ត​ដល់​កុមារ ក៏​ដូច​ជា​សិស្សានុសិស្សប្រមាណ ៤២៥នាក់ និង​ឪពុកម្តាយ​របស់ពួកគេ នៅ​សាលាបឋមសិក្សាត្រពាំងក្របៅ និងសាលាបឋមសិក្សា រ៉ាកូ តាព្រមុំ ស្ថិត​នៅ​ស្រុកជីក្រែង ខេត្តសៀមរាប។
បើយោង​តាមសេចក្តីថ្លែង​ការណ៍របស់ JCI Cambodia-Phnom Penh គោលបំណងធំៗរបស់គម្រោង Bag To School គឺដើម្បីលើកទឹកចិត្តសិស្សឱ្យ​ចូលរៀនដោយការចែករំលែកកាបូប និងលើកទឹកចិត្តឪពុកម្តាយអំពីអត្ថប្រយោជន៍នៃការអប់រំ ជំរុញទម្លាប់អានរបស់សិស្សនៅតាមជនបទ ចូលរួមចំណែកលើកកម្ពស់គុណភាពអប់រំនៅសាលាបឋមសិក្សាតាមជនបទ និងផ្តល់ស្នាមញញឹមដល់សិស្សានុសិស្សទាំងអស់តាមរយៈសម្ភារៈសិក្សា។
សិស្សានុសិស្សទាំងអស់ដែលមកពីសាលាទាំងពី គឺសាលាបឋមសិក្សាត្រពាំងក្របៅ និងសាលាបឋមសិក្សា រ៉ាកូតាព្រុំ ទទួលបានកាបូបស្ពាយមួយ ដែលក្នុងនោះរួមមាន ៖ សៀវភៅ ប៊ិច ខ្មៅដៃ ដបទឹក ប្រអប់បាយ និង នំចំនួន ២កញ្ចប់។ បន្ថែមពីនេះទៀត ក្រុមការងារក៏​បានបង្កើតនូវសកម្មភាពសប្បាយៗជាច្រើនជាមួយសិស្សានុសិស្សទាំងអស់គ្នាដូចជាការបែងចែកសិស្សទៅតាមថ្នាក់ តាមវ័យនីមួយៗ ដើម្បីបង្រៀនតាមថ្នាក់ លេងល្បែងប្រណាំងសរសេរអក្សរ ទាយពាក្យប្រដៅដើម្បីយករង្វាន់ជាដើម។
មិនតែប៉ុណ្ណោះ គម្រោង Bag To School ក៏បានជួប​សំណេះសំណាលជាមួយ លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និង អាណាព្យាបាលសរុប ៥០រូប ហើយក៏មានការចែកកាដូមួយចំនួនជូនទៅកាន់ពួកគាត់ ក្នុងនោះ​ក៏មានការ​ផ្តល់ជាធុងចម្រោះទឹកស្អាត និងអង្ករចំនួន២០០គីឡូក្រាមទៅកាន់សាលារៀនផងដែរ។
“គម្រោងកម្មវិធីទៅរៀនដើម្បីអនាគតខ្ញុំ២០២៥ – Bag To School 2025 ជាភស្តុតាងដែលបានបង្ហាញសម្រាប់គ្រប់គ្នាឱ្យ​ឃើញពីការទទួលបាននូវការអប់រំ និងក្តីសង្ឃឹម។ យើងជឿជាក់ថា សកម្មភាពតូចៗទាំងអស់នេះ នឹងបង្កើតបានជាការផ្លាស់ប្តូរ ក៏ដូចជាការជះឥទ្ធិពលវិជ្ជមាននាពេលអនាគត”