សាកលវិទ្យាល័យបច្ចេកវិទ្យារបស់កម្ពុជា និងថៃ បង្ហាញពីការ​អភិវឌ្ឍបច្ចេកវិទ្យាវៃឆ្លាត និងការ​គ្រប់គ្រងសុវត្ថិភាពក្នុងវិស័យឧស្សាហកម្ម
ក្រោម​​គម្រោង​មេគង្គ-ឡាងឆាង សាកលវិទ្យាល័យខេមតិច រួមជាមួយសាកលវិទ្យាល័យ​ឈៀង​ម៉ៃ និងសាកលវិទ្យាល័យមេហ្វាលួង ប្រទេសថៃ បានបើកសិក្ខាសាលារួមគ្នាបង្ហាញពី​ការ​អភិវឌ្ឍបច្ចេកវិទ្យាវៃឆ្លាត ដើម្បីបញ្ជៀសហានិភ័យ និងគ្រប់គ្រងសុវត្ថិភាព​នៅ​ក្នុងវិស័យឧស្សាហកម្ម។
បណ្ឌិត ព្រហ្ម សុភា សាស្រ្តាចារ្យជាន់ខ្ពស់ និង​ជាព្រឹទ្ធបុរសរងមហាវិទ្យាល័យវិស្វកម្ម នៃសាកលវិទ្យាល័យខេមតិច លើក​ឡើងថា ការរៀបចំកម្មវិធីនេះ ​គឺជាឱកាសដ៏ពិសេសមួយដែលសាកលវិទ្យាល័យនិងក្រុមហ៊ុនដៃគូរបង្ហាញបច្ចេកវិទ្យាថ្មីៗ ដើម្បីបញ្ជៀសហានិភ័យ និងគ្រប់គ្រងសុវត្ថិភាពនានា នៅក្នុងវិស័យឧស្សាហកម្មដល់និស្សិត។ ជាមួយ​គ្នា​ ក៏​ជាការបង្ហាញអំពីជោគជ័យមួយ នៃកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាង រដ្ឋាភិបាល អ្នកស្រាវជ្រាវ ក៏ដូចជាក្រុមហ៊ុនឯកជន ក្នុងការអភិវឌ្ឍបច្ចេកវិទ្យាថ្មីៗ ដើម្បីដោះស្រាយបញ្ហាសង្គមក្នុងតំបន់។