សាលាបឋមសិក្សា​នៅ​តំបន់ដាច់ស្រយាល​ក្នុង​ស្រុកសំបូរ ទទួលបានសម្ភារៈការិយាល័យពីសប្បុរស​ជន
ក្រចេះ – សម្ភារៈការិយាល័យ មាន​តុ និង​កៅអី ចំនួន​១៥០ឈុត ព្រមជាមួយ​នឹង​ម៉ាស់​អាច​ប្រើ​ឡើងវិញ​ចំនួន​៥សែន​ម៉ាស់ សម្រាប់​សាលា​បឋមសិក្សា​ចំនួន​១២៤ ព្រមជាមួយ​មណ្ឌលសុខភាព​ចំនួន១៤ ដែលជា​អំណោយ​របស់សប្បុរសជន​នៅ​ប្រទេស​សឹង្ហបុរី ត្រូវ​បានអង្គការ​ទស្សនពិភពលោក​អន្តរជាតិកម្ពុជា ប្រគល់ជូន​ដល់​សាលាស្រុកសំបូរ ក្នុង​ខេត្ត​ក្រចេះ កាលពីថ្ងៃទី១៣ ខែតុលា។
លោក ទួន ផល្លា ប្រធានការិយាល័យអប់រំស្រុកសំបូរ បាន​សម្តែងក្តីសោមនស្ស និងថ្លែងអំណរគុណដល់ម្ចាស់ជំនួយ ដែលបានផ្តល់ជូននូវសម្ភារៈទាំងនេះ។ លោកថា កន្លងមក សាលាបឋមសិក្សានៅតាមតំបន់ដាច់ស្រយាលជាច្រើន ពុំសូវទទួលបានជំនួយបែបនេះទេ។ លោករំពឹងថា សម្ភារៈការិយាល័យទាំងនេះ នឹងជួយឱ្យលោកគ្រូ អ្នកគ្រូ អាចរក្សាទុកសម្ភារៈបង្រៀនបានល្អ។  ចំណែកជំនួយជាម៉ាស់ប្រើប្រាស់ឡើងវិញ ក៏នឹងជួយកាត់បន្ថយចំណាយរបស់ អាណាព្យាបាលសិស្ស ផងដែរ។
សូម​បញ្ជាក់ថា សម្ភារៈទាំងនេះ ទទួលបានការឧបត្ថម្ភពីក្រុមហ៊ុនចំនួនពីរនៅប្រទេសសឹង្ហបុរី តាមរយៈអង្គការទស្សនៈពិភពលោកប្រចាំប្រទេសសិង្ហបុរី សម្រាប់កម្មវិធីអភិវឌ្ឍន៍តំបន់របស់អង្គការទស្សនៈពិភពលោកអន្តរជាតិកម្ពុជា ប្រចាំខេត្តក្រចេះ។
លោក ឡេង វីរៈ នាយកប្រតិបត្តិអង្គការទស្សនៈពិភពលោកអន្តរជាតិកម្ពុជា បានធ្វើ​ការ​វាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះកិច្ចសហការ និងគុណតម្លៃនៃភាពជាដៃគូរវាងអង្គការទស្សនៈពិភពលោក និងក្រុមហ៊ុនទាំងពីរ។ លោកបន្តថា សម្ភារៈការិយាល័យទាំងនេះ នឹងចូលរួមចំណែកក្នុងការគាំទ្រវិស័យអប់រំ នៅខេត្តក្រចេះ។ ហើយ​លោក​ជឿជាក់ថា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងអង្គការទស្សនៈពិភពលោក នឹងឃើញពិធីប្រគល់សម្ភារៈបែបនេះ ត្រូវបានរៀបចំបន្តបន្ទាប់ នៅតាមតំបន់ផ្សេងៗទៀត៕