ភ្នំពេញ – កម្មវិធីអាហារូបករណ៍អប់រំសហគមន៍គម្រោងរេដបូកតំបន់ជួរភ្នំក្រវាញ ដែលជាការសហការណ៍រវាងក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា និងអង្គការសម្ព័ន្ធសត្វព្រៃ សម្រេចផ្ដល់អាហារូបករណ៍ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រចំនួន៦កន្លែង សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២២-២០២៣ ។
សម្រាប់លក្ខខណ្ឌក្នុងការជ្រើសរើស ត្រូវជាសិស្សានុសិស្សកំពុងសិក្សាថ្នាក់ទី១២ ឬជាអតីតសិស្ស (មានសញ្ញាបត្រទុតិយភូមិដែលមានសុពលភាព៣ឆ្នាំ) មានទីលំនៅក្នុងភូមិគោលដៅស្ថិតក្នុងគម្រោងរេដបូកតំបន់ភ្នំក្រវាញរួមមាន ភូមិពោធិ៍បឹង ភូមិចំបក់ ភូមិរមាំងស ភូមិជីមាល ភូមិត្រពាំងរូង ភូមិដីទំនាប និងឃុំតាតៃក្រោម ។ ជាមួយគ្នានេះបេក្ខជនត្រូវមានសុជីវធម៌ល្អ ជាសិស្សដែលមានឆន្ទៈក្នុងការរៀនសូត្រ និងរៀនពូកែ មានឆន្ទៈក្នុងការចូលរួមអភិវឌ្ឍន៍មូលដ្ឋាន ដែលនឹងវិលត្រឡប់ទៅបម្រើការងារនៅមូលដ្ឋានរយៈពេល៣ឆ្នាំក្រោយ ។
បេក្ខភាពនឹងទទួលបានការឧបត្ថម្ភ និងអត្ថប្រយោជន៍ពីអាហារូបករណ៍ដូចជា ការចំណាយលលើការសិក្សាជំនាញមិនលើសពី៥០០ដុល្លារក្នុងមួយឆ្នាំ ការចំណាយលើការសិក្សាភាសាអង់គ្លេស ការចំណាយលើអាហារប្រចាំខែ ការចំណាយលើសម្ភារៈសិក្សា និងឯកសណ្ឋានប្រចាំឆ្នាំ ការចំណាយលើធានារ៉ាប់រងសុខភាព និងគ្រោះថ្នាក់ផ្សេងៗ ដែលមានរយៈពេល៤ឆ្នាំ និងឱកាសចូលរួមវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលផ្សេងៗ ។
គួរបញ្ជាក់ថា បេក្ខជនអាចទៅទទួលពាក្យបំពេញស្នើអាហារូបរកណ៍នៅតាមភូមិគោលដៅ និងស្នាក់ការសហគមន៍អេកូទេសចរណ៍ជីផាត និងស្ទឹងអារ៉ែងចាប់ពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងរហូតដល់ថ្ងៃទី១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២ ។ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម និងលម្អិតអាចទៅកាន់លោក ទូច សុផានី តាមរយៈលេខ ០៧១ ៩០០ ០៨៧ និងលោកស្រី គ្រុយ សុខម៉ី តាមរយៈលេខ ០៩៦ ៤៤៤ ៩៩៩ ៨ ៕