មជ្ឈមណ្ឌល​បណ្តុះបណ្តាល​បច្ចេកទេស​ម៉ាស៊ីនត្រជាក់ ប៉ាណាសូនិក នឹងជួយបង្កើនជំនាញបច្ចេកទេស​ដល់និស្សិត​កម្ពុជា សម្រាប់​ការ​ប្រកួតប្រជែង​នៅ​លើទីផ្សារ​ការងារពិភពលោក
ក្រុមហ៊ុនប៉ាណាសូនិក ដែល​គេដឹងថា គឺជា​ក្រុមហ៊ុន​ផលិតគ្រឿងអេឡិចត្រូនិក​ដ៏​ល្បី​ល្បាញ​មួយ​របស់​ប្រទេស​ជប៉ុនបានបង្កើត​មជ្ឈមណ្ឌល​បណ្តុះបណ្តាល​បច្ចេកទេស​ម៉ាស៊ីនត្រជាក់ ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​វិទ្យាស្ថាន​បច្ចេកវិទ្យា​កម្ពុជា (ITC) ដោយ​គេ​ជឿថា មជ្ឈមណ្ឌលនេះ នឹង​ជួយ​បង្កើន​ចំណេះដឹង ជំនាញ បច្ចេកទេស ដល់និស្សិត​កម្ពុជា អាច​មាន​សមត្ថភាព​សម្រាប់​ការ​ប្រកួត​ប្រជែង​នៅ​លើទីផ្សារ​ការងារ​ពិភពលោក។
ឯកឧត្តម Atsushi UENO ឯកអគ្គរាជទូតជប៉ុនប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា មានប្រសាសន៍ថា កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​រវាង​ក្រុមហ៊ុន Panasonic និង​វិទ្យាស្ថាន​បច្ចេកវិទ្យា​កម្ពុជា គឺមានសារៈសំខាន់ក្នុងការពង្រឹងទំនាក់ទំនងសេដ្ឋកិច្ចដ៏រឹងមាំរវាងប្រទេសជប៉ុន និងប្រទេសកម្ពុជា ហើយ​នៅពេលដែលនិស្សិតបញ្ចប់ការសិក្សា និងចាប់ផ្តើមអាជីពជោគជ័យរបស់ខ្លួន ពួកគេក៏នឹងជួយជំរុញកិច្ចសហការកាន់តែស៊ីជម្រៅ ព្រមទាំងបន្តការអភិវឌ្ឍ និងភាពរីកចម្រើនក្នុងទំនាក់ទំនងរវាងប្រជាជាតិទាំងពីរ។
ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ជួន ណារ៉ុន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអប់រំ​ យុវជន និងកីឡា មានប្រសាសន៍ថា តាមរយៈការផ្តល់នូវសម្ភារៈបរិក្ខារទំនើបៗ និងការបណ្តុះបណ្តាលតាមស្តង់ដានេះ នឹងជួយបណ្ដុះបណ្ដាលសិស្សនិស្សិតនូវជំនាញចាំបាច់ក្នុងការជំរុញនូវកំណើនសេដ្ឋកិច្ចជាតិនិងវិស័យឧស្សាហកម្ម។ បន្ថែមលើនេះ ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ក៏បានថ្លែងអំណរគុណដល់ក្រុមហ៊ុនប៉ាណាសូនិក ដែលបានជួយគាំទ្រលើវិស័យអប់រំតាំងពីឆ្នាំ២០១៩ ដូចជាការផ្តល់អាហារូបករណ៍ដល់និស្សិតវិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជាជាដើម និងបានលើកទឹកចិត្តដល់ភាគីទាំងពីរឱ្យពង្រីកភាពជាដៃគូរបស់ខ្លួនបន្ថែមទៀតលើវិស័យសំខាន់ៗ ដូចជាការអភិវឌ្ឍបច្ចេកវិទ្យា និងភាពច្នៃប្រឌិត។