លទ្ធផល នៃការប្រឡងសិស្សពូកែទូទាំងប្រទេសសម្រាប់ឆ្នាំ២០២៤នេះ ត្រូវបានប្រកាសកាលពីរសៀលថ្ងៃទី១៦ ខែឧសភា ដោយក្នុងនោះ គេបានរកឃើញម្ចាស់ជ័យលាភីចំនួន៣០រូប ក្នុងនោះសិស្សពូកែថ្នាក់ទី៩ មានចំនួន១៥រូប និងសិស្សពូកែថ្នាក់ទី១២ ចំនួន១៥រូប។
ក្នុងពិធីបិទការប្រឡងជ្រើសរើសសិស្សពូកែទូទាំងប្រទេស ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ជួន ណារ៉ុន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានមានប្រសាសន៍អបអរ និងបានផ្តាំផ្ញើដល់ក្មួយៗដែលជាជ័យលាភីសិស្សពូកែ និងជាសិស្សពូកែទាំងអស់ សូមបន្តខិតខំរៀនសូត្រ ស្រាវជ្រាវនិងកសាងខ្លួនឱ្យក្លាយជាយុវជនឆ្នើម ជាសសរទ្រូង និងជាអ្នកបន្តវេនដ៏រឹងមាំរបស់ប្រទេសជាតិ និងស្វែងរកកិត្តិយសថ្មីៗទៀតជូនជាតិ មាតុភូមិ។
ជាមួយគ្នានេះ ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី ក៏បានផ្តាំផ្ញើដល់ជ័យលាភីសិស្សពូកែទាំង ៣ មុខវិជ្ជា ទាំងថ្នាក់ទី ៩ និងថ្នាក់ទី១២ ត្រូវបន្តត្រៀមខ្លួនប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិ និងមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិថ្នាក់ជាតិ នាពេលខាងមុខ និងទទួលបានលទ្ធផលកាន់តែប្រសើរ ព្រមទាំងត្រៀមខ្លួនឱ្យបានល្អ ដើម្បីបន្តចូលរៀននៅមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ និងនៅឧត្តមសិក្សា។