វេទិកាកម្ពុជា ៤.០ លើកទី៤ នឹង​ប្រព្រឹត្តទៅនៅសប្តាហ៍​ក្រោយនេះ ស្តីពី “ភាពជាអ្នកដឹកនាំរបស់យុវជន នៅ​ក្នុង​យុគសម័យ​ឌីជីថល”
មជ្ឈមណ្ឌល​កម្ពុជា ៤.០ សហការជាមួយ​សហភាពសហព័ន្ធយុវជន​កម្ពុជា និង​សាកលវិទ្យាល័យ​ប៊ែលធី អន្តរជាតិ នឹង​រៀបចំ វេទិកា​កម្ពុជា ៤.០ លើកទី៤ ស្តីពី “ភាពជាអ្នកដឹកនាំ​របស់យុវជន​នៅក្នុង​យុគសម័យ​ឌីជីថល” នា​រសៀល​ថ្ងៃទី១២ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ សប្តាហ៍​ក្រោយនេះ នៅ​សាកលវិទ្យាល័យ​ប៊ែលធី អន្តរជាតិ សាខាស្ពានអាកាសចោមចៅ ក្រោម​អធិបតីភាព​របស់ ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ហ៊ុន ម៉ានី ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សា​ភិបាល នៃមជ្ឈមណ្ឌល​កម្ពុជា ៤.០ និងជា​ប្រធាន​សហភាព​សហព័ន្ធ​យុវជន​កម្ពុជា។
នៅ​ក្នុងវេទិកានោះ មានការ​ធ្វើ​បទ​ឧទ្ទេសនាម​លើ​ប្រធានបទ​ចំនួន ២ រួមមាន ទី១ «ភាពជាអ្នកដឹកនាំ​របស់​យុវជន​នៅ​ក្នុង​ការ​កសាង​សេដ្ឋកិច្ច​ឌីជីថល» និងទី២ «ការកសាងភាពធន់ នៅ​ក្នុង​ភាពជាអ្នកដឹកនាំ​របស់យុវជន តាម​រយៈ​ការ​ប្រើប្រាស់​បច្ចេកវិទ្យាឌីជីថល» ជាមួយនឹង​កិច្ច​ពិភាក្សា​តុមូល ក្រោម​ប្រធានបទ «ភាពជាអ្នកដឹកនាំ​ឌីជីថល ៖ កាលានុវត្តភាព និង​បញ្ហា​ប្រឈម​សម្រាប់​យុវជន»។
វេទិកានេះ នឹង​មានការ​ចូលរួម​ពី​គ្រប់ភាគី​ពាក់ព័ន្ធ រួមមាន តំណាង​ក្រសួង ស្ថាប័ន, វិស័យ​ឯកជន, អង្គការ, សមាគម, គ្រឹះស្ថានអប់រំ និងសិស្សនិស្សិត។
នាឱ៌កាស​វេទិកានោះ ក៏​មាន​ពិធីចុះហត្ថលេខា​លើអនុស្សរណៈ នៃការយោគយល់គ្នា ស្តីពី ភាពជាដៃគូ​ក្នុង​ការ​ពង្រឹង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ រវាង មជ្ឈមណ្ឌល​កម្ពុជា ៤.០ និងសាកលវិទ្យាល័យ ប៊ែលធី អន្តរជាតិ ក្នុង​គោលបំណង​ចាប់ផ្តើម​ពង្រឹងភាពជាដៃគូ​រវាងស្ថាប័នទាំងពីរ តាមរយៈ​ការ​អនុវត្ត​សកម្មភាព​រួមគ្នា, ការ​បញ្រ្ជាប​ការ​យល់ដឹងអំពីបច្ចេកវិទ្យា, ការជំរុញ​ការ​បណ្តុះបណ្តាល​អក្ខរកម្មឌីជីថល និងការ​កសាង​មូលធនមនុស្ស ដើម្បី​ចូលរួម​ចំណែក​ជំរុញ​ការ​កសាងសេដ្ឋកិច្ច សង្គមឌីជីថល​នៅកម្ពុជា៕