ឯកឧត្តម មាស វីរិទ្ធ ៖ ការសាកល្បងប្រើបារីអេឡិចត្រូនិច ជាផ្លូវនាំឱ្យក្រុមមនុស្សវ័យជំទង់ និងកុមារក្លាយជាអ្នកជក់បារីធម្មតា និងឈានទៅរកការប្រើប្រាស់គ្រឿងញៀន
ឯកឧត្តម មាស វីរិទ្ធ ក៏បានអំពាវនាវដល់គណកម្មាធិការត្រួតពិនិត្យគ្រឿងញៀនរាជធានី ខេត្ត ស្នងការនគរបាលរាជធានី ខេត្ត កងរាជអាវុធហត្ថរាជធានី ខេត្ត និងអាជ្ញាធរមានសមត្ថកិច្ចពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ បន្តការចាត់វិធានការឱ្យ​បានម៉ឺនម៉ាត់លើការប្រើប្រាស់ ការផ្សព្វផ្សាយលក់តាមរយៈបណ្តាញព៌ត័មានសង្គមគ្រប់ទម្រង់ និងការចែកចាយបារីអេឡិចត្រូនិក និងផលិតផលអេចឈ៍ ធី ភី គ្រប់រូបភាព។ ក្នុងនោះ ត្រូវកំណត់ទីតាំងចែកចាយ និងកំណត់មុខសញ្ញាអ្នកផ្សព្វផ្សាយលក់តាមទំព័រហ្វេសប៊ុក គេហទំព័រ ប្រព័ន្ធតេលេក្រាម ទិកតុក (TIK TOK) ដើម្បីមានវិធានការរឹបអូសផលិតផលទាំងនេះ និងព្រមានម្ចាស់ទំនិញទាំងនេះ ឱ្យ​បញ្ឈប់សកម្មភាពហាមឃាត់នេះជាស្ថាពរ ហើយលទ្ធផលត្រូវដាក់បញ្ចូលឱ្យបានទៀងទាត់ក្នុងរបាយការណ៍ការងាររបស់ក្រសួង ស្ថាប័ន អង្គភាព និងគណកម្មាធិការត្រួតពិនិត្យគ្រឿងញៀនរាជធានី ខេត្ត ទាំងអស់៕