ជំនាញដែលវិទ្យាស្ថានជ្រើសរើស ឱ្យរៀនអាហារូបករណ៍រួមមាន ៖ ជំនាញការថែទាំ និងជួសជុលរថយន្ត, ជំនាញសេវាកម្មបរិក្ខាត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន និងជំនាញការដំឡើងបណ្ដាញអគ្គិសនីក្នុងអគារ។
បេក្ខជននឹងសិក្សាជំនាញបច្ចេកទេសទៅតាមជំនាញនីមួយដូចជា ការថែទាំ និងជួសជុលរថយន្ត សិក្សាពីជំនាញទន់ ប្រមុំ ការពិនិត្យ ផ្លាស់ប្ដូរ និងជួសជុលម៉ាស៊ីនត្រជាក់ និងប្រព័ន្ធម៉ាស៊ីន(ម៉ាស៊ីនឌីហ្សែល និងសាំង) ការថែទាំ និងជួសជុលប្រព័ន្ធចង្កូតបញ្ជាដោយដៃ និងចង្កូតជំនួយថាមពល ការថែទាំ និងជួសជុលប្រព័ន្ធហ្រ្វាំង ការថែទាំ និងជួសជុលប្រព័ន្ធស៊ុស្បង់ស្យុង។
សម្រាប់ជំនាញសេវាកម្មបរិក្ខាត្រជាក់ក្នុងគេហដ្ឋាន នឹងសិក្សាអំពីការប្រើប្រាស់សម្ភារៈ និងបរិក្ខារ ការដំឡើងម៉ាស៊ីនត្រជាក់លើជញ្ជាំង ការថែទាំលាងសម្អាតម៉ាស៊ីនត្រជាក់លើជញ្ជាំង និង ការវាយតម្លៃការខូចខាត និងជួសជុលតូចតាចក្នុងម៉ាស៊ីនត្រជាក់។
ចំពោះជំនាញការដំឡើងបណ្ដាញអគ្គិសនីក្នុងអគារ នឹងសិក្សាអំពីការដំឡើងបណញដាញអគ្គិសនីសម្រាប់ប្រព័ន្ធបំភ្លឺ និងឆ្នាប់ចរន្ត ការដំឡើងប្រព័ន្ធសុវត្ថិភាពក្នុងគេហដ្ឋាន និងប្រព័ន្ធសម្រាប់ការប្រាស្រ័យទាក់ទង ការដំឡើងបណ្ដាញចរន្តមេចូលគេហដ្ឋាន និងទូរចែកចាយ និង ការត្រួតពិនិត្យ និងវាយតម្លៃក្រោយបញ្ចប់ការងារ។
លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើស ៖ ជាបេក្ខជនជាសាធារណជនទាំងពីរភេទដែលមានសញ្ជាតិខ្មែរ បានប្រឡងជាប់ ឬធ្លាក់បាក់ឌុប ចំពោះបេក្ខជនជានារី យុវជនក្រីក្រ និងជនមានពិការភាពត្រូវបានផ្ដល់អាទិភាព។ ចំពោះបេក្ខជនមាន ប័ណ្ណសមធម៌ ឬប័ណ្ណបញ្ជាក់គ្រួសារងាយរងហានិភ័យនឹងទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភប្រចាំខែ២៨ម៉ឺនរៀល ក្នុងមួយខែ។
បេក្ខជនដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍ក្នុងការដាក់ពាក្យ អាចចុះឈ្មោះតាមរយៈ https://forms.gle/ntjQNJjRwXavsqzX9 ឬអាចទៅកាន់វិទ្យាស្ថានដោយផ្ទាល់ដែលមានអាស័យដ្ឋាននៅ ភូមិព្រែកសំរោង សង្កាត់តាខ្មៅ ក្រុងតាខ្មៅ ខេត្តកណ្ដាល។ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ ០៩៩ ៧៧៧ ៣៧៧ / ០៩៨ ៤៤៤៤ ៩៥ / ០៩២ ៧៣៥ ២៦៣ / ០១៦ ៤៧៥ ៥៤៤ / ០១២ ២១៦ ១៦៩ / ០១១ ៦៧ ៤៥ ៦៧ ៕