សម្រាប់យុវជន យុវតី ដែលបានបញ្ចប់ការសិក្សាថ្នាក់ទី១២ និងកំពុងស្វែងរកឱកាសរៀនបន្ត ពេលនេះមជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈខេត្តកែប បានប្រកាសផ្តល់អាហារូបករណ៍១០០% សម្រាប់ថ្នាក់សញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់បច្ចេកទេស/ឯកទេស ឬបរិញ្ញាបត្ររង សិក្សារយៈពេល២ឆ្នាំ ចំនួន៩០កន្លែង។
ជំនាញបច្ចេកទេសដែលមជ្ឈមណ្ឌលនឹងផ្តល់ជូនរួមមាន ៖ ជំនាញព័ត៌មានវិទ្យាចំនួន ៣០កន្លែង, សំណង់ស៊ីវិល ចំនួន ៣០កន្លែង និង ជំនាញអគ្គិសនី ចំនួន ៣០កន្លែង។
អត្ថប្រយោជន៍ដែលទទួលបាន ៖ ទទួលបានអាហារូបករណ៍ ១០០% ពេញមួយឆ្នាំ រយៈពេល២ឆ្នាំ, ទទួលបានសញ្ញាបត្រទទួលស្គាល់ដោយក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ, អាចបន្តការសិក្សាថ្នាក់បរិញ្ញាបត្របច្ចេកទេស/ឯកទេស ឬសញ្ញាបត្រវិស្វករ, ឱកាសទទួលបានការងារក្រោយបញ្ចប់ការសិក្សា។
កាលបរិច្ឆេទចែក និងទទួលពាក្យចូលរៀន គឺចាប់ពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះ ហើយកាលបរិច្ឆេទចូលរៀនគឺនៅថ្ងៃទី១៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមទំនាក់ទំនងទៅកាន់មជ្ឈមណ្ឌលផ្ទាល់ ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅភូមិថ្មី សង្កាត់ព្រៃធំ ក្រុងកែប ខេត្តកែប ខាងត្បូងជាប់អនុវិទ្យាល័យសង្គមរាស្រ្តនិយម ឬអាចទំនាក់ទំនងតាមទូរស័ព្ទលេខ 097 77 47 179 ឬ 016 708 269៕