ភ្នំពេញ – កម្ពុជាសម្រេចបង្កើនខ្ទង់ចំណាយ ៧លានដុល្លារអាមេរិកបន្ថែមទៀតសម្រាប់គាំទ្រដល់ការស្នាក់នៅ និងអាហារហូបចុករបស់គណៈប្រតិភូកីឡានានាដែលមកចូលរួមព្រឹត្តិការណ៍ស៊ីហ្គេម និងអាស៊ានប៉ារ៉ាហ្គេម ។ ការគាំទ្រដល់ប្រតិភូកីឡាបរទេសនាពេលនេះ ជាបុព្វហេតុកម្រមួយមិនធ្លាប់មានទាល់តែសោះក្នុងប្រវត្តិស៊ីហ្គេមនាពេលកន្លងមក ។
នេះបើតាមប្រសាសន៍សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជានៅក្នុងឱកាសអញ្ជើញជាអធិបតីបុណ្យបញ្ចុះខណ្ឌសីមាព្រះវិហារពុទ្ធាភិសេក និងឆ្លងសមិទ្ធផលនានាក្នុងវត្តព្រះបារមីវង្កតបុរី ស្ថិតនៅសង្កាត់ទឹកថ្លា ខណ្ឌសែនសុខ រាជធានីភ្នំពេញ នាព្រឹកថ្ងៃចន្ទនេះ ។
សម្តេចតេជោនាយករដ្ឋមន្ត្រី បានមានប្រសាន៍ថា នេះជាប្រវត្តិសាស្ត្រនៃការរៀបចំការប្រកួតកីឡាស៊ីហ្គេម និងអាស៊ានប៉ារ៉ាហ្គេម ដែលកម្ពុជាធ្វើម្ចាស់ផ្ទះមិនតម្រូវឱ្យប្រតិភូកីឡាអាស៊ីអាគ្នេយ៍ទាំងអស់បង់ថ្លៃហូបចុក និងការស្នាក់នៅឡើយ ។ កន្លងទៅម្នាក់ៗបង់ថ្លៃហូបចុក និងការស្នាក់នៅមានតម្លៃ ៥០ដុល្លារអាមេរិកក្នុងមួយថ្ងៃៗឱ្យម្ចាស់ផ្ទះរៀបចំការប្រកួត ។ កម្ពុជាមិនយកថ្លៃសម្រាប់ប្រតិភូកីឡាបរទេសនេះ ដើម្បីផ្តល់ភាពកក់ក្តៅបន្ថែមដល់ប្រតិភូកីឡាស៊ីហ្គេម និងអាស៊ានប៉ារ៉ាហ្គេម ។