ក្រសួងអប់រំបានឱ្យដឹងថា គ្រូបង្រៀនថ្នាក់ទី1 និងទី2
ទាំងអស់ទទួលបានការបណ្ដុះបណ្ដាល និងការណែនាំអំពី
វិធីសាស្ត្រថ្មីៗបន្ថែម ក្នុងការបង្រៀនពីគ្រូបង្វឹក និងអ្នកផ្តល់
ប្រឹក្សាគរុកោសល្យអំពីវិធីសាស្ត្របង្រៀនថ្មីនេះ។
កម្មវិធីកុមាររៀនកុមារចេះ តម្រូវឱ្យសិស្សថ្នាក់ទី1 រៀនបំណិនអំណា​នមូលដ្ឋាន ដូចជា ការអានអក្សរ ការផ្សំប្រកបដើម្បីអានពាក្យ អានល្បះ និងអត្ថបទងាយៗ និងការសរសេរ។ ចំពោះការរៀនគណិតវិទ្យា កុមារត្រូវរៀនលេខ រូបរាងធរណីមាត្រ និងមូលដ្ឋាននៃការគណនាជាដើម។
គណិតវិទ្យា អំណា​នមូលដ្ឋាន កម្មវិធីសិក្សា ថ្នាក់ទី១នៃកម្មវិធីកុមាររៀនកុមារចេះ
គិតត្រឹមក្នុង​ឆ្នាំ​សិក្សា​ ២០១៩ - ២០២០ កម្មវិធីកុមាររៀនកុមារចេះ ត្រូវបានអនុវត្តក្នុងសាលាបឋមសិក្សាមួយចំនួន ស្ថិតក្នុងខេត្តកំពង់ធំ សៀមរាប ក្រចេះ ស្ទឹងត្រែង ព្រះវិហារ កំពត និងឧត្តរមានជ័យ ព្រមទាំងសាលារៀនចំនួន130 ផ្សេងទៀតនៅតាមបណ្តាខេត្តដទៃ កំពុងអនុវត្តដោយអង្គការដៃគូនានា។ រចនាដោយ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២០ កម្មវិធី កុមាររៀនកុមារចេះ ប្រកាសជាសាធារណៈ សូមបញ្ជាក់ថា កាលពីខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ2020កន្លង ទៅក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានប្រកាសអនុវត្តកម្មវិធី កុមាររៀនកុមារចេះ ជាសាធារណៈនៅសណ្ឋាគារហ៊ីម៉ាវ៉ារី រាជធានីភ្នំពេញ។ កម្មប្រកាសនេះ មានវត្តមានចូលរួមពីតំណាងអង្គភាពក្រោមឱវាទ អង្គការដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ និងតំណាងស្ថាប័នពាក់ព័ន្ធ ប្រមាណជាង 200នាក់។ Article
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ លោក ណយចិត្រ្តា បានបញ្ចប់ការសិក្សាថ្នាកបរិញ្ញាបត្រផ្នែកព័ត៍មានវិទ្យាមកពីសាកលវិទ្យាល័យ​ន័រតុន ។ បច្ចុប្បន្ន លោកជាអ្នករចនាក្រាហ្វិកចនៅស្ថាប័នប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services) ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ លោក ណយ ​ចិត្រ្តា Article
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ ក្រុមការងារផ្សេងទៀត លោក ណយចិត្រ្តា បានបញ្ចប់ការសិក្សាថ្នាកបរិញ្ញាបត្រផ្នែកព័ត៍មានវិទ្យាមកពីសាកលវិទ្យាល័យ​ន័រតុន ។ បច្ចុប្បន្ន លោកជាអ្នករចនាក្រាហ្វិកចនៅស្ថាប័នប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services) ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រុមការងារផ្សេងទៀត លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ លោក ណយ​ ចិត្រ្តា ក្រុមការងារផ្សេងទៀត លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ទៅមើលអត្ថបទវិញ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ក្រុមការងារផ្សេងទៀត ទៅមើលអត្ថបទវិញ Article
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ លោក ណយចិត្រ្តា បានបញ្ចប់ការសិក្សាថ្នាកបរិញ្ញាបត្រផ្នែកព័ត៍មានវិទ្យាមកពីសាកលវិទ្យាល័យ​ន័រតុន ។ បច្ចុប្បន្ន លោកជាអ្នករចនាក្រាហ្វិកចនៅស្ថាប័នប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services) ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ លោក ណយ ចិត្រ្តា ក្រុមការងារផ្សេងទៀត លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ក្រុមការងារផ្សេងទៀត ទៅមើលអត្ថបទវិញ Article
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ លោក ណយចិត្រ្តា បានបញ្ចប់ការសិក្សាថ្នាកបរិញ្ញាបត្រផ្នែកព័ត៍មានវិទ្យាមកពីសាកលវិទ្យាល័យ​ន័រតុន ។ បច្ចុប្បន្ន លោកជាអ្នករចនាក្រាហ្វិកចនៅស្ថាប័នប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services) ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ លោក ណយ ចិត្រ្តា លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ក្រុមការងារផ្សេងទៀត ទៅមើលអត្ថបទវិញ