ភ្នំពេញ – ក្រសួងបរិស្ថានប្រកាសជ្រើសរើសយុវជនចូលរួមកម្មវិធី «វេទិកាជើងឯកយុវជនជជែកពិភាក្សាអំពីបញ្ហាបរិស្ថានឆ្នាំ២០២៣»។ កម្មវិធីនេះ រៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណងលើកកម្ពស់ការងារសិក្សាស្រាវជ្រាវ ការជជែកពិភាក្សាដេញដោល ការស្រលាញ់ និងចូលរួមថែររក្សា និងការពារបរិស្ថានក្នុងចំណោមយុវជនកម្ពុជាទាំងពីរភេទ។
សម្រាប់លក្ខខណ្ឌនៃការចូលរួមប្រកួត ត្រូវជា សិស្ស/និសិ្សត ឬយុវជន/យុវនារីកម្ពុជា ដែលកំពុងសិក្សានៅវិទ្យាល័យ ឬសាកលវិទ្យាល័យកម្រិតបរិញ្ញាបត្រ នៅក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ (យុវនារី/យុវជនដែលមានពិការភាពត្រូវបានលើកទឹកចិត្ត)។ ក្នុងនោះ បេក្ខជត្រូវផ្ញើពាក្យសុំចូលរួមប្រកួតចំនួន ០១ច្បាប់ និងអត្ថបទស្រាវជ្រាវ ចំនួន០១ច្បាប់ ។ ពាក្យសុំចូលរួម និងគំរូអត្ថបទស្រាវជ្រាវ អាចទាញយកបានតាមតំណរភ្ជាប់ http://bit.ly/3ldsoCD ។
បេក្ខជនដែលចាប់អារម្មណ៍អាចដាក់ពាក្យប្រកួតចាប់ពីថ្ងៃផ្សាយដំណឹងនេះ រហូតដល់ថ្ងៃទី២០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣ វេលាម៉ោង១៧:០០នាទី។ ទីកន្លែងទទួលពាក្យនៅនាយកដ្ឋានអប់រំបរិស្ថាន (ជាន់ទី៣) ទីស្តីការក្រសួងបរិស្ថាន ឬតាមរយៈតេឡេក្រាម ០១៥ ៨៨៦ ៩៩០។
គួរជម្រាបជូនថា ការប្រកាសលទ្ធផលបេក្ខជនជាប់សំណេរ និងត្រូវចូលរួមប្រកួតនៅថ្ងៃទី២៨ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣។ ក្នុងនោះ កម្មវិធីប្រកួត ធ្វើនៅថ្ងៃទី០១ ដល់០២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៣៕