ភ្នំពេញ – វិទ្យាស្ថានតេជោសែន សាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បើកទទួលពាក្យប្រឡងចូលរៀនជំនាន់ទី២ សម្រាប់សិស្សានុសិស្សដែលបានប្រឡងបញ្ចប់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ កំណត់យកចំនួនត្រឹម ២០០នាក់។ វិទ្យាស្ថានផ្តល់អាហារូបករណ៍១០០% ចំនួន៥០ និង៥០% សម្រាប់និស្សិតស្រីដែលបានប្រឡងជាប់ក្នុងចំណោម ២០០នាក់ ។
បេក្ខជនអាចដាក់ពាក្យតាមតំណភ្ជាប់ https://exam.tsipwt.edu.kh/?r=o ឬអាចស្កេន QR Code ។ ឯកសារភ្ជាប់ដែលត្រូវមានដូចជា រូបថត 4×6 (ពាក់អាវស ឬអាវធំមានក្រវ៉ាត់ក ផ្ទៃខាងក្រោយពណ៌ខៀវ) មានសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ សញ្ញាបត្របណ្ដោះអាសន្ន ឬលទ្ធផលផ្លូវការរបស់ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ។
ជាមួយគ្នានេះសិស្ស-និស្សិតត្រូវត្រៀមខ្លួនឱ្យបានល្អសម្រាប់មុខវិជ្ជាដែលត្រូវប្រឡង រួមមាន គណិតវិទ្យា រូបវិទ្យា គីមីវិទ្យា និងតក្កវិទ្យា ។ លើសពីនេះនិស្សិតត្រូវខិតខំប្រឡងឱ្យបានពិន្ទុខ្ពស់ជាងគេក្នុងចំណោម ៥០នាក់ទើបទទួលបានអាហារូបករណ៍១០០% ពីវិទ្យាស្ថាន។ ព័ត៌មានបន្ថែមអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ ០៩៨ ២១ ០២ ២១ / ០៧៨ ២១ ០១ ២១ ។ កាលបរិច្ឆេទប្រឡងថ្ងៃទី ១៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ ។ ផុតកំណត់ទទួលពាក្យថ្ងៃទី១១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ វេលាម៉ោង ១៧:០០ នាទីល្ងាច ៕