វិទ្យាស្ថានតេជោសែនសាធារណការ ប្រកាសប្រឡងជ្រើសរើសនិស្សិតចូលរៀន ២០០នាក់
ភ្នំពេញ – វិទ្យាស្ថានតេជោសែន សាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បើកទទួលពាក្យប្រឡងចូលរៀនជំនាន់ទី២ សម្រាប់​សិស្សានុសិស្ស​ដែល​បាន​ប្រឡង​​បញ្ច​ប់​​​សញ្ញា​បត្រ​មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ កំណត់​យកចំនួនត្រឹម ២០០នាក់។ វិទ្យាស្ថានផ្តល់អាហារូបករណ៍១០០% ចំនួន៥០ និង៥០%​ សម្រាប់​និស្សិត​ស្រី​ដែល​បានប្រឡង​ជាប់ក្នុងចំណោម ២០០នាក់ ។
បេក្ខជនអាចដាក់ពាក្យតាមតំណភ្ជាប់ https://exam.tsipwt.edu.kh/?r=o ឬអាចស្កេន QR Code ។ ឯកសារភ្ជាប់ដែលត្រូវមានដូចជា រូបថត 4×6 (ពាក់អាវស ឬអាវធំមានក្រវ៉ាត់ក ផ្ទៃខាងក្រោយពណ៌ខៀវ) មានសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ សញ្ញាបត្របណ្ដោះអាសន្ន ឬលទ្ធ​ផ​ល​ផ្លូវការ​របស់​ក្រសួង​អប់​រំ យុវជន និងកីឡា ។
ជាមួយគ្នានេះសិស្ស-និស្សិតត្រូវត្រៀមខ្លួនឱ្យបានល្អសម្រាប់មុខវិជ្ជាដែលត្រូវប្រឡង រួមមាន គណិតវិទ្យា រូបវិទ្យា គីមីវិទ្យា និងតក្កវិទ្យា ។ លើ​ស​ពី​នេះ​និស្សិត​ត្រូវ​ខិត​ខំប្រឡ​ងឱ្យបានពិន្ទុខ្ពស់ជាងគេក្នុងចំណោម ៥០នាក់ទើបទទួលបានអាហារូបករណ៍១០០% ពីវិទ្យាស្ថាន។ ព័ត៌មានបន្ថែមអាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ ០៩៨ ២១ ០២ ២១ / ០៧៨ ២១ ០១ ២១ ។ កាលបរិច្ឆេទប្រឡងថ្ងៃទី ១៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ ។ ផុត​កំណត់​ទទួល​ពាក្យថ្ងៃទី១១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ វេលាម៉ោង ១៧:០០ នាទីល្ងាច ៕