World Vision អំពាវនាវឱ្យមានជំនួយមនុស្សធម៌ជាបន្ទាន់ ដើម្បីជួយសង្គ្រោះពលរដ្ឋរាប់សែននាក់ដែលកំពុងផ្លាស់ទីលំនៅដោយសារជម្លោះព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ
ខណៈជម្លោះព្រំដែនដែលកើតឡើងជាថ្មីនៅតាមព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ​កំពុង​តែបន្ត​ អង្គការ​ទស្សនៈពិភពលោក​អន្តរជាតិ ប្រចាំ​កម្ពុជា កត់សម្គាល់ឃើញថា ចំនួនជនភៀសសឹកចេះតែកើនឡើង ដែលទាមទារ​​ឱ្យ​បន្ត​ផ្តល់ជំនួយ​មនុស្ស​ធម៌​ជា​បន្ទាន់ ដើម្បីធានាថា ពួកគេ ជាពិសេស​កុមារ នឹង​ទទួល​បាន​ជំនួយ​សង្រ្គោះ​ជីវិត​ទាន់ពេលវេលា។
​តាម​របាយការណ៍របស់ក្រសួងមហាផ្ទៃកម្ពុជា ការប៉ះទង្គិច​គ្នា​រវាងកងទ័ពកម្ពុជា និងថៃ គិតមក​ត្រឹម​ព្រឹក​ថ្ងៃទី១៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ មានពលរដ្ឋរស់នៅ​ក្នុងខេត្តចំនួន៧ ត្រូវភៀសសឹក ដោយបាន​កើន​ដល់ ១៣០ ០៧៩គ្រួសារ ដែលស្មើ​នឹង ៤៣២ ៦៨៦នាក់ ក្នុងនោះស្រ្តី​មាន​ប្រមាណ ២២ម៉ឺន២ពាន់នាក់ និងកុមារមាន ១៣ម៉ឺន៤ពាន់នាក់។
អង្គការទស្សនៈពិភពលោក​បានឱ្យ​ដឹងក្នុង​សេចក្តីប្រកាស​របស់ខ្លួនថា ទោះបីជារាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និងក្រុមសប្បុរសជន បានខិតខំផ្តល់ជំនួយយ៉ាងណាក្តី ក៏ទំហំនៃវិបត្តិនេះនៅតែលើសពីសមត្ថភាពបច្ចុប្បន្ន ដោយបន្សល់ទុកនូវចន្លោះប្រហោងក្នុងផ្នែកសន្តិសុខស្បៀង និងការថែទាំសុខភាព។
លោក ជេនេស អ៊ីម៉ានូអ៊ែល នាយកប្រចាំប្រទេស នៃអង្គការទស្សនៈពិភពលោកអន្តរជាតិ ប្រចាំនៅកម្ពុជា មានប្រសាសន៍ថា គ្រួសារដែលត្រូវបានបង្ខំឱ្យផ្លាស់ទីចេញពីផ្ទះសម្បែងរបស់ពួកគេកំពុងប្រឈមមុខនឹងតម្រូវការបន្ទាន់ និងជាបន្តបន្ទាប់។ លោកថា អង្គការទស្សនៈពិភពលោក កំពុងពង្រីកវិសាលាយ៉ាងសកម្មក្នុង​ការការពារកុមារ អនាម័យ និងជំនួយសង្គ្រោះជីវិត ប៉ុន្តែតម្រូវការនៅតែបន្តកើនឡើង ដូច្នេះការគាំទ្រទាន់ពេលវេលា និងអាចបត់បែនបានពីដៃគូ និងសប្បុរសជន ពិតជាមានសារៈសំខាន់ណាស់ក្នុងការការពារកុមារ និងជួយសង្គ្រោះជីវិតរបស់ពួកគេ។
បើតាមអង្គការ​ទស្សនៈពិភពលោក អ្វីដែលត្រូវផ្តល់ជំនួយបន្ទាន់ និង​សំខាន់​ដល់​កុមារ និង​គ្រួសាររបស់ពួកគេនាពេលនេះ រួមមាន ស្បៀងអាហារ ទឹកស្អាតនិងអនាម័យ ជម្រកសង្រ្គោះបន្ទាន់ អាហារូបត្ថម្ភ សម្ភារសិក្សា សេវាសុខភាព និងការគាំទ្រផ្នែកផ្លូវចិត្ត។ ហើយការផ្តល់មូលនិធិដែលមានលក្ខណៈបត់បែន គឺមានសារៈសំខាន់បំផុតក្នុងការឆ្លើយតបទៅនឹងតម្រូវការដែលប្រែប្រួលយ៉ាងឆាប់រហ័ស ដោយផ្តោតអាទិភាពខ្ពស់លើការការពារកុមារ ការគាំទ្រផ្នែកចិត្តសាស្ត្រ និងការអប់រំក្នុងគ្រាអាសន្ន ដើម្បីធានាថាភាពសុខសាន្តរបស់កុមារមិនត្រូវបានមើលរំលងឡើយ។