ភ្នំពេញ – សាកលវិទ្យាល័យ MGIMO University ផ្ដល់អាហារូបករណ៍ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រដល់សិស្ស និស្សិត និងមន្ត្រីរាជការកម្ពុជាទាំងពីរភេទទៅសិក្សានៅប្រទេសរុស្ស៊ី សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២២-២០២៣ ។ បើយោងតាមការចុះផ្សាយរបស់ស្ថានទូតរុស្ស៊ីប្រចាំកម្ពុជា ។
អាហារូបករណ៍នេះផ្ដល់ជូននិស្សិតត្រឹមតែ ០២កន្លែងតែប៉ុណ្ណោះ ។ ដោយឡែកលក្ខខណ្ឌក្នុងដាក់ពាក្យអាហារូបករណ៍នេះ បេក្ខជនទាំងពីរភេទជាសិស្ស និស្សិត ឬមន្ត្រីរាជការកម្ពុជា ដែលចំណាប់អារម្មណ៍បន្តសិក្សាអាហារូបករណ៍នៅប្រទេសរុស្ស៊ី ។
នីតិវីធីដាក់ពាក្យអាហារូបករណ៍តម្រូវឱ្យមានឯកសារចាំបាច់ រួមមាន សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ (បកប្រែជាអង់គ្លេស និងរុស្ស៊ី) ព្រឹត្តបត្រពិន្ទុថ្នាក់ទី១២ (បកប្រែជាអង់គ្លេស) លិខិតឆ្លងដែន (បកប្រែជាអង់គ្លេស និងរុស្ស៊ី) លិខិតគាំទ្រ (Motivation Latter ជាភាសាអង់គ្លេស) លិខិតពិនិត្យសុខភាសាបកប្រែភាសារុស្ស៊ី) បទពិសោធន៍ការងារស្ម័គ្រចិត្ត និងការសិក្សាជំនាញទន់ ឬវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលផ្សេងៗ (ប្រសិនបើមាន) និងដាក់ពាក្យនៅស្ថានទូតរុស្ស៊ីប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា ។
និស្សិតអាចចូលទៅកាន់តំណភ្ជាប់ដើម្បីពិនិត្យមើលព័ត៌មានបន្ថែម និងបំពេញសំណុំបែបបទតាមគេហទំព័រ https://abiturient.mgimo.ru/foreigners ឬអាចទាក់ទងផ្ទាល់ទៅកាន់លោក Andrey Kapustin តាមរយៈអ៊ីម៉ែល aakapustin@mid.ru និងតាមរយៈលេខទូរស័ព្ទ ០៨១ ៤៦៥ ១៥៩ ។ ផុតកំណត់ទទួលពាក្យថ្ងៃទី០៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២ ៕