ក្រសួងប្រៃសណីយ៍ ជ្រើសរើសគ្រូសម្រាប់​បង្រៀន​ថ្នាក់ជំនាញឌីជីថល​នៅ​តាម​សាល​បឋមសិក្សាគោលដៅ
ជាឱកាស​សម្រាប់​សិស្ស-និស្សិត ដែលទើបបញ្ចប់​ការ​សិក្សា ពេលនេះ ក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និង​ទូរគមនាគមន៍ ប្រកាស​ជ្រើសរើស​បុគ្គលិក​ជាប់កិច្ច​សន្យា​ចំនួន ៤៤រូប ដើម្បីបង្រៀន​ថ្នាក់​ជំនាញឌីជីថល ដល់​សិស្សានុសិស្ស​ថ្នាក់ទី៤ ទី៥ និងទី៦ នៅ​តាម​សាលា​បឋមសិក្សា​គោលដៅ ក្នុងរាជធានី-ខេត្ត​ចំនួន៩។
ក្នុងនោះ រាជធានីភ្នំពេញ ត្រូវ​ការ​ចំនួន ៤រូប, កំពង់ចាម ចំនួន៥រូប, សៀមរាប ចំនួន៥រូប, ខេត្តកណ្តាល ចំនួន៥រូប, តាកែវ ចំនួន ៧រូប, ព្រៃវែង ចំនួន ៤រូប, កំពង់ឆ្នាំង ចំនួន ៥រូប, កំពង់ស្ពឺ ចំនួន ៥រូប និង ខេត្តកោះកុង ចំនួន ៤រូប។
លក្ខខណ្ឌនៃការជ្រើសរើស ៖ បេក្ខជន​ត្រូវ​មានសញ្ញា​បត្រ​ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ​ជំនាញ​បច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មាន ឬជំនាញ​ពាក់ព័ន្ធ, បានបញ្ចប់​សាលា​គរុកោសល្យ ឬកំពុងបំពេញ​មុខងារ​ជាគ្រូបង្រៀន​នៅ​តាម​រាជធានី-ខេត្ត ខាងលើ​ត្រូវ​បានផ្តល់អាទិភាព, ត្រូវមានចំណេះដឹង​ភាសាអង់គ្លេស​អាច​ប្រើការបាន, មានចំណេះដឹងប្រើប្រាស់​កម្មវិធី Mirosoft Office ច្បាស់លាស់, មានបទពិសោធន៍ និង​ចំណេះដឹង​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការ​អប់រំ​បច្ចេកវិទ្យា​ឌីជីថល (ជាការប្រសើរ), មានឆន្ទៈ និង​ក្រមសីលធម៌​បំពេញ​ការងារ, មានភាពស្មោះត្រង់ និង​យកចិត្តទុកដាក់​ចំពោះ​ការងារ, មានភាពអត់ធ្មត់ តស៊ូ និង​ឧស្សាហ៍​ព្យាយាម, មានសមត្ថភាពបំពេញ​ការងារ​ដោយឯករាជ្យ និង​ការងារជាក្រុម, មានគំនិតផ្តួចផ្តើម ច្នៃប្រឌិត និងស្រាវជ្រាវ, ទទួល​យក​ការ​បណ្តុះបណ្តាល​ចំណេះដឹងបន្ថែម, ទទួល​យក​ភារកិច្ច​ផ្សេង​ទៀត​តាម​ការ​ប្រគល់ជូន​ពីអ្នក​គ្រប់គ្រង, គោរព​បទ​បញ្ជា​ផ្ទៃ​ក្នុង និង​កិច្ច​សន្យា​ប្រចាំ​ឆ្នាំ​របស់​ក្រុម​ការងារ​រៀបចំ​ថ្នាក់រៀន​ឌីជីថល។
ភារកិច្ច និង​ការទទួលខុសត្រូវ ៖ រៀបចំ និង​បង្រៀន​មុខវិជ្ជាជំនាញឌីជីថល សម្រាប់​ថ្នាក់ទី៤ ទី៥ និងទី៦ ស្រប​តាម​ការ​កំណត់​របស់​ក្រុមការងារ​បច្ចេកទេស​រៀបចំ​ថ្នាក់រៀនឌីជីថល, សម្រប​សម្រួល​បទពិសោធន៍​ការ​រៀន និង​ការ​អនុវត្ត ដែលជំរុញ​ការ​គិត​វិភាគ​បញ្ហា ដោះស្រាយ និង​ជំនាញធ្វើ​ការងារ​ជាក្រុម​នៅ​ក្នុងថ្នាក់, វាយតម្លៃ និង​វាស់វែង​វឌ្ឍនភាព​របស់សិស្ស ផ្តល់មតិ និង​ផ្តល់​ដំណោះ​ស្រាយ​តាម​តម្រូវការ នៃការ​រៀន​សូត្រ​របស់សិស្ស, សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ​រក​វិធីសាស្រ្ត​បង្រៀនល្អៗ និង​ថ្មីៗ, ចូលរួម​សហការ​យ៉ាង​សកម្មជាមួយ​ក្រុម​ការងារ​បច្ចេកទេស​រៀបចំ​ថ្នាក់​រៀនឌីជីថល ដោយ​គោរព​តាមគោលការណ៍​របស់កម្មវិធី​ថ្នាក់រៀន​ជំនាញ​ឌីជីថល។
ប្រាក់បៀវត្ស និង​អត្ថប្រយោជន៍ ៖ ប្រាក់​បៀវត្ស និង​ប្រាក់​ឧបត្ថម្ភ​ប្រចាំ​ខែស្រប​តាម​សមត្ថភាព បទពិសោធន៍ និង​គុណវុឌ្ឍិ​របស់បេក្ខជន, ទទួល​បានចំណេះដឹង និង​ជំនាញ​ឯកទេស​ថ្នាក់ឌីជីថល​បន្ថែម​តាមរយៈ​ការ​បណ្តុះបណ្តាល​របស់​ក្រុមការងារ​បច្ចេកទេស​រៀបចំ​ថ្នាក់​រៀនឌីជីថល និង​ការ​ណែនាំ​របៀប​អនុវត្ត​ការងារជា​ក្រុម។
កាលបរិច្ឆេទ​ទទួលពាក្យ និង​និតិវិធី នៃការជ្រើសរើស ៖ បេក្ខជន​ដែល​មាន​ចំណាប់អារម្មណ៍ ត្រូវ​បំពេញ​ពាក្យ​ស្នើ​សុំ​តាមរយៈ តំណភ្ជាប់នេះ ព្រមទាំងភ្ជាប់​មក​ជាមួយ​សំណុំ​ឯកសារ​ពាក់ព័ន្ធផ្សេងៗ ចាប់ពីថ្ងៃជូនដំណឹងនេះ រហូត​ដល់ថ្ងៃទី៣០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០២៤ វេលាម៉ោង៥រសៀល ។ បេក្ខជន​ដែលបាន​ជាប់​ដំណាក់​កាល​សម្រាំង​ជ្រើសរើស (Shortlist) នឹង​ត្រូវ​បានទាក់ទង​ឱ្យ​មក​ធ្វើបទបង្ហាញ ឬសម្ភាសន៍​ជាមួយ​គណៈកម្មការ​ជ្រើសរើស៕