សម្តេចនាយករដ្ឋមន្រ្តី ៖ បច្ចុប្បន្នកម្ពុជា​មាន​តម្រូវការ​កម្លាំងពលកម្ម​ក្នុង​១ឆ្នាំ​ជាង៣០ម៉ឺននាក់
ភ្នំពេញ – លើក​ឡើង​នៅ​ក្នុង​ពិធីជួបសំណេះសំណាល​ជាមួយ​បងប្អូន​កម្មករ កម្មការិនី ជិត​២ម៉ឺននាក់​នៅ​តំបន់ព្រៃស្ពឺ ក្នុងខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា បានបញ្ជាក់ថា បច្ចុប្បន្ននេះ កម្ពុជា​មាន​តម្រូវការ​កម្លាំង​ពលកម្ម​ក្នុង​១ឆ្នាំ​ប្រមាណជាង​៣០ម៉ឺននាក់។
តាមប្រសាសន៍របស់សម្តេចតេជោ បច្ចុប្បន្ន​សេដ្ឋកិច្ចវិស័យ​ឧស្សាហកម្ម​មានការ​កើន​ឡើង​ខ្ពស់​រហូត​ដល់ទៅ​៣៨ភាគរយ ។ តែយ៉ាងណាជាមួយ​គ្នានេះ រាជរដ្ឋាភិបាល​កំពុង​បន្ត​ខិតខំ​ធ្វើ​ការ​កសាង​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​ទាំងផ្នែក​រឹង និង​ទន់ ដើម្បីបម្រើ​ដល់​ការ​ទាក់ទាញ​វិនិយោគមក​កាន់ប្រទេស​កម្ពុជា ដោយ​ក្នុងនោះ​ហេដ្ឋា​រចនាសម្ព័ន្ធផ្នែករឹង រួមមានផ្លូវ កំពង់ផែ ព្រលានយន្តហោះ អគ្គិសនី និង​អ្វីៗជាច្រើនទៀតដើម្បីផ្គត់ផ្គង់សម្រាប់ទាក់ទាញវិនិយោគ ឯហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធទន់ រួម​មាន ផ្នែកច្បាប់ លិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្តិ ជាមួយ​នឹង​ការ​បណ្តុះបណ្តាលធនធាន​មនុស្សសម្រាប់ជំនាញ។