ជាឱកាសសម្រាប់សិស្សានុសិស្សដែលទើបប្រឡងបាក់ឌុបរួច ដោយវិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសខេត្តកំពង់ស្ពឺ បានប្រកាសផ្តល់អាហារូបករណ៍ ១០០% លើមុខជំនាញវិស្វកម្មឧស្សាហកម្មសម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា២០២៥-២០២៦ ដែលគាំទ្រដោយគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ជំនាញសម្រាប់សេដ្ឋកិច្ចនាពេលអនាគត (SFESDP)។
ជំនាញសម្រាប់ថ្នាក់សញ្ញាបត្រជាន់ខ្ពស់ ឬបរិញ្ញាបត្ររងបច្ចេកទេស (សិក្សារយៈពេល២ឆ្នាំ) ដែលនឹងផ្តល់ជូនរួមមាន ៖ ប្រតិបត្តិការលើម៉ាស៊ីនទូទៅ និងម៉ាស៊ីនបន្សុ, អ៊ែរហ្គូណូមិចឧស្សាហកម្ម វិធានការសុខភាព និងសុវត្ថិភាពនៅកន្លែងធ្វើការ, បច្ចេកទេសបៃតងនៅកន្លែងធ្វើការ, ការធានាគុណភាពនៅក្នុងឧស្សាហកម្ម, ការប្រមូលទិន្នន័យ និងការវិភាគដោយអនុលោមតាម IR4, បញ្ញាសិប្បនិម្មិត AI ឧស្សាហកម្ម គាំទ្រការសម្រេចចិត្ត និងព័ត៌មានវិទ្យា, សវនកម្មថាមពល និងការគ្រប់គ្រងថាមពល, Lean/6 Sigma/Kaizen/5S និង Muda-dori, ប្រព័ន្ធស្វ័យប្រវត្តិកម្មដែលមានតម្លៃទាប, ការថែទាំឧបករណ៍ប្រើប្រាស់ និងគ្រឿងចក្រក្នុងរោងចក្រគ្រឿងបរិក្ខាការងារ ប្លង់ដំឡើង និងប្រព័ន្ធសារពើភ័ណ្ឌ, កម្មសិក្សានៅតាមក្រុមហ៊ុន និងជំនាញទំនាក់ទំនង និងវិជ្ជាជីវៈ។
អត្ថប្រយោជន៍ដែលទទួលបាន ៖ សញ្ញាបត្រចេញដោយក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ, បង្រៀនភាសាអង់គ្លេស និងភាសាចិនដោយឥតបង់ថ្លៃ, មានកន្លែងស្នាក់នៅ ទឹក ភ្លើង Internet សម្រាប់សិស្ស-និស្សិតប្រើឥតគិតថ្លៃ, ផ្តល់អាទិភាពចំពោះសិស្សស្រី ជនមានពិការភាព និងជនជាតិដើមភាគតិច, វិទ្យាស្ថានជួយរកការងារឱ្យធ្វើនៅពេលរៀនចប់។
លក្ខខណ្ឌចូលរៀន ៖ ជាប់ ឬធ្លាក់មធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិ (បាក់ឌុប) ឬមានសញ្ញាបត្របច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ ៣ ឬសញ្ញាបត្រដែលមានតម្លៃស្មើ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមទំនាក់ទំនងទៅកាន់វិទ្យាស្ថានដែលមានអាសយដ្ឋាននៅភូមិទំពូង ឃុំកាហែង ស្រុកសំរោងទង ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ផ្លូវជាតិលេខ៤ គីឡូម៉ែត្រលេខ៥៦ ចូលតាមក្លោងទ្វាវត្តរលាំងឈូក (ហៅវត្តគ្រួស) ឬទំនាក់ទំនងតាមទូរស័ព្ទលេខ 016 746 898/ 012 721 410/ 098 594 936៕