ក្នុងនាមជាអ្នកដឹកនាំបង្វឹកប្អូនៗ តាំងពីវគ្គដំបូងមក អ្នកគ្រូ ហេង សុវណ្ណ បានបង្ហាញក្ដីរំភើបរីករាយក្រៃលែង និងមានមោទនភាពចំពោះប្អូនៗដែលបានខិតខំប្រឹងប្រែងលះបង់អស់កម្លាំងកាយចិត្ត នៅក្នុងការសិក្សាស្រាវជ្រាវ ស្វែងរកឯកសារ ទឡ្ហីករណ៍ជាច្រើនដើម្បីការពារប្រធានបទរបស់ខ្លួន។ អ្នកគ្រូ បានសម្តែងមោទនភាពចំពោះប្អូនៗ ចំពោះឆន្ទៈ មសិកា ឧត្តមគតិ របស់ប្អូនៗទាំង៥នាក់ដែលចង់បាននូវជ័យលាភីជូនខ្លួនឯង គ្រួសារ និងសាលារៀន។
ជ័យលាភីមេដាយមាសជជែកដេញដោលយុវជនថ្នាក់ជាតិ ២០២៥
យុវសិស្ស យូ រិទ្ធិវ៉ាន់ ជាសិស្សថ្នាក់ទី១១ នៃវិទ្យាល័យពោធិ៍សាត់ ខេត្តពោធិ៍សាត់ និងជាសមាជិកក្រុមជ័យលាភីចំណាត់ថ្នាក់លេខ១ ក្នុងកម្មវិធីជជែកដេញដោលយុវជនថ្នាក់ជាតិ ២០២៥ និយាយថា នៅពេលវិទ្យាល័យពោធិ៍សាត់បានរៀបចំឱ្យមានការដង្ហែពានរង្វាន់ជ័យលាភីមេដាយមាសនេះ រូបគេ និងសមាជិក្រុមទាំងអស់ ពិតជាមានអារម្មណ៍រំភើបសប្បាយរីករាយ ដែលបានមកពីការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ក្រុម ហើយក៏មិននឹកស្មានដល់ថា អាចមានការដង្ហែពានរង្វាន់ជ័យលាភីនៅវិទ្យាល័យនោះដែរ។
យុវសិស្ស យូ រិទ្ធិវ៉ាន់ ក៏បានថ្លែងអំណរគុណដល់ឯកឧត្តមអភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ ដែលតែងតែលើកទឹកចិត្តដល់ក្រុមរបស់ខ្លួន ដូចជា ការផ្ដល់ដំបូន្មានល្អៗ គាំទ្រថវិកា និងបានផ្ដួចផ្ដើមរៀបចំដង្ហែពានរង្វាន់ជ័យលាភីមាសដាយមាសនេះ។ ហើយរូបគេ ក៏អរគុណដល់ឪពុកម្ដាយដែលតែងតែលើកទឹកចិត្ត​ និងបើកឱកាសឱ្យពួកគេបានចូលរួមប្រកួតក្នុងកម្មវិធីតាំងពីដើមដល់ចប់ និងអរគុណលោកគ្រូ អ្នកគ្រូដែលតែងតែបង្វឹក និងបង្ហាត់បង្រៀនក្រុមរបស់ខ្លួនរហូតមានថ្ងៃនេះ។
សាន ស្រីពេជ្រ បន្ថែមថា ក្នុងនាមជាយុវជនអ្វីដែលអាចចូលរួមជួយទៅដល់សាលារៀន ឬប្រទេសជាតិបាន គឺការខិតខំប្រឹងប្រែងរៀនសូត្រឱ្យក្លាយជាមនុស្សដែលមានចំណេះដឹង​ ពីព្រោះសង្គមជាតិត្រូវការមនុស្សដែលមានចំណេះដឹង។ ដូច្នេះ សិស្សានុសិស្សត្រូវចាប់យកចំណេះដឹងថ្មីៗសម្រាប់ការសិក្សារៀនសូត្រ ហើយអ្វីដែលសំខាន់គួរចូលរួមក្នុងកម្មវិធីប្រកួតប្រជែងក្នុងវិស័យអប់រំនេះ ដើម្បីឱ្យមានជំនាញ ហើយយកជំនាញទាំងនោះមកអភិវឌ្ឍខ្លួន ដើម្បីក្លាយខ្លួនជាមូលធនមនុស្ស ជាអ្វីដែលសង្គមជាតិចង់បាន។ អ្វីដែលសំខាន់ គឺសាលារៀនមានមុខមាត់ មានកិត្តិយស ដែលមានសិស្សឆ្នើម។ លើសពីនេះ ក្រុមរបស់ខ្លួនក៏ត្រៀមខ្លួនរួចជាសម្រេចដើម្បីបណ្ដុះបណ្ដាលប្អូនៗជំនាន់ក្រោយក្នុងការចូលរួមកម្មវិធីប្រកួតជជែកដេញដោលយុវជនថ្នាក់ជាតិផងដែរ៕