ក្រោមគំនិតផ្តួចផ្តើមរបស់ក្រសួងវប្បធម៌ និងវិចិត្រសិល្បៈ ដែលមានគោលបំណងចូលរួមចំណែកក្នុងការធ្វើឱ្យប្រសើរឡើងនូវវិស័យឧស្សាហកម្មភាពយន្តកម្ពុជា ដោយធ្វើការកសាងសមត្ថភាព ពង្រឹងជំនាញ និងបង្កើតឱកាសសម្រាប់យុវជនដែលស្រឡាញ់វិស័យភាពយន្ត វគ្គបណ្តុះបណ្តាលភាពយន្តខ្លីកម្ពុជា ក៏ត្រូវបង្កើតឡើង ដោយមានកិច្ចសហការជាមួយ Cambodia Film Commission ក៏ដូចជា CINE HUB។
វគ្គបណ្តុះបណ្តាលភាពយន្តខ្លីកម្ពុជា នឹងផ្តោតសំខាន់លើ ៖ ការសរសេរអត្ថបទភាពយន្ត (Script), ការដឹកនាំរឿង (Directing), ការរៀបចំប្លង់ថត (Cinematography) ព្រមទាំងជំនាញមួយចំនួនទៀតដូចជា ការតុបតែងលំអរឆាក (Arts and Prop), ការដំឡើង និងកែពណ៌រូបភាព (Editing/Color grading) និងការផ្គុំសម្លេង (Sound mixing)។
លក្ខខណ្ឌ នៃការចូលរួម ៖ សញ្ញជាតិខ្មែរ, មានអាយុចាប់ពី២០ ដល់៣៥ឆ្នាំ, មានបទពិសោធន៍ខ្លះ ឬមានចំណេះដឹងមូលដ្ឋានក្នុងវិស័យភាពយន្ត ឬប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយ។
បើកទទួលពាក្យចូលរៀនចាប់ពីថ្ងៃទី១ ដល់ថ្ងៃទី២០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥។ បិទការទទួលពាក្យវេលាម៉ោង៥ល្ងាច ថ្ងៃទី២០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ និងប្រកាសលទ្ធផលបេក្ខជនដែលជាប់ជាស្ថាពរថ្ងៃទី៣០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥។
សម្រាប់ការចុះឈ្មោះ សូមចុចតំណភ្ជាប់នេះ ឬទំនាក់ទំនងទៅកាន់អ៊ីមែល cinehubcambodia@gmail.com ឬទំនាក់ទំនងទៅកាន់លេខ 012 455 165៕